APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Jezevčíka zmrzačil myslivec s vnukem, vy chcete pomoci: Nabízíte léčbu i peníze

Jezevčíka zmrzačil myslivec s vnukem, vy chcete pomoci: Nabízíte léčbu i peníze
2013-07-09_Vikendove-prazdniny-Herci-B018695 |

Zrůdný případ, kdy myslivec na Hodonínsku nechal jako škodnou odstřelit jezevčíka postižené dívky, vyvolal mezi diváky TV Nova a čtenáři TN.cz mimořádný ohlas. Ozýváte se nám s nabídkami pomoci.

Z toho případu doslova běhá mráz po zádech. Člen myslivecké stráže Josef Čambala nechal svého desetiletého vnuka, aby malorážkou zastřelil jezevčíka postižené dívky ze sousedství. Do naší kamery poté sebevědomě tvrdil, že střílel on.
 

"Já jsem střílel, jsem veřejný činitel a mám na to právo," šokoval Josef Čambala svým tvrzením. Právo na zastřelení psa samozřejmě neměl. Porušil zákon o myslivosti - jezevčík je lovecké plemeno, na které se nesmí střílet. Naštěstí jezevčík střelbu přežil.

Související obsah

Hlavním prohřeškem je však to, že svěřil zbraň desetiletému chlapci. On to sice popírá, během hádky se sousedky, která je nahraná na mobilní telefon, ale zřetelně říká: "Poslouchejte, já jsem mu řekl, ať to střelí. Ten pes tam nemá co dělat," zní z nahrávky.

Celý případ vyvolal obrovskou vlnu emocí. Do redakce TV Nova a TN.cz volají desítky lidí, kteří nechtějí věřit, že se něco takového opravdu mohlo stát. Ozvali se nám ale i lidé, kteří chtějí rodině postižené dívky, jejíž jezevčík byl zastřelen, pomoci. Jedním z nich je i právník, který nabídl rodině zdarma své služby. "Ten případ je strašlivý. Já bych rád té rodině nějak pomohl. Nejlepší cestou asi bude, když jim nabídnu, že je budu zdarma v tomto případu zastupovat," řekl nám pan Beránek v telefonickém rozhovoru.

Další, kdo se ozval s nabídkou pomoci, byla paní Vladimíra z Českých Budějovic. "Již jsem s majitelkou pejska mluvila. Zatím jsme se bavili o tom, že bychom začali léčbu prvním krokem. Pejsek nejen že je ochrnutý, ale vzhledem k tomu jak byl postřelen, je také inkontinentí. To znamená, že se počůrává. S tím se musí začít nejdříve. Aby šla zlepšit ta nervová spojení. Majitelce jsem slíbila, že se na to podívám. Pejska budu léčit speciální léčbou na akupunkturní body, samozřejmě se na pejska nejdříve musím podívat, v jakém je stavu. Již jsem tuto léčbu prováděla jak na lidech, tak i na různých zvířatech a docela jsme měli úspěchy," dává paní Vladimíra naději rodině, která prožívá kvůli svému postřelenému miláčkovi muka.

Podívejte se na reportáž o případu zastřeleného jezevčíka:

tn.cz / hru

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz