Zpravodajství

Oběť vraždy jako puzzle: Uťaté nohy patří rozřezané ženě, potvrdila policie

Je to teprve dva týdny, co kriminalisté v bývalé zahrádkářské kolonii v pražském Hloubětíně našli dvě uříznuté nohy ve značném stádiu rozkladu. A teď už vědí, že patří dosud neznámé ženě, jejíž pozůstatky už policisté nacházejí několik měsíců.

"Expertíza DNA potvrdila, že nalezené nohy skutečně patří k ostatním částem těla mrtvé ženy," potvrdil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.


Všechny části těla se nacházely ve východní části metropole. Nejprve amputované ruce pohozené u potoka v Modřanech, později, hlava, trup a nyní nohy. Pokaždé na místech plných odpadků a křoví, pokaždé v lokalitách, kde se shlukují bezdomovci.


Poskládat tohle hrůzné puzzle ale trvalo pořádně dlouho - První nález byl totiž už 6. prosince 2011, poslední 25. dubna 2013. Kriminalisté za více než rok nicméně pořád nevědí, kdo vlastně zavražděná žena je. A proč musela zemřít takhle brutálně.


Vyšetřování znesnadňuje i to, že nikdo nikoho nepostrádá. Nepomohlo ani zveřejnění přibližné podoby zavražděné. Jedinpu nápovědou je zubní náhrada oběti - ta se u nás už dlouho nepoužívá, za to na východ od nás je běžná.


Policisté se ale nevzdávají. Nechtějí, aby se pražský řezník stal dalším nevyřešeným případem rozčtvrcené ženy. Takovým jaký je asi nejznámější kriminalistický pomník. Je starý osmdesát let a oběť se tehdy jmenovala Otýlie Vranská.

pez, Ondřej Špalek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz