Až zarážející množství dívek a žen veřejně přiznává lásku k Džocharu Carnajevovi, který je hlavním podezřelým z útoků na bostonský maraton. Své city mu vyznávají na sociálních sítích.
Mladé ženy na facebooku a twitteru píší, že Carnajev je velmi přitažlivý, a porovnávají ho třeba s populárním zpěvákem Justinem Bieberem. Deník Daily Mail k tomu píše, že jde o velmi znepokojivý trend.
Například dívka s přezdívkou Keepitblunted napsala na twitteru, že se těší, až si pořídí tetování s Carnajevovým citátem "Pokud vám nechybí znalosti a inspirace, nezbývá vám nic jiného, než se dát do akce". Carnajev to napsal na twitteru týden před útoky v Bostonu.
Další mladá žena jménem Alisha se svěřila, že je do Carnajeva zamilovaná až po uši. A zjevně to myslí vážně. "Někdo se ho musí skutečně zastat, ale ne ty malé středoškolačky, které si jen myslí, že je roztomilý," řekla listu New York Post.
Jiná dívka chce konvertovat na islám, aby měla k Carnajevovi blíže. "Vím, že jsem Džochara neznala a neměla bych to říkat... ale... chybí mi. Je to divné? Nemyslím si, že jsem divná. Prostě mi chybí," svěřuje se na twitteru.
"Zajímalo by mě, co se teď Džocharovi honí hlavou. Můj bráška mě prý bude krýt, když se vyplížím z domu a pokusím se s ním setkat. Miluju ho," píše další dívka, která má na twitteru přezdívku Wildziall.
Tím to ale nekončí. Na facebooku vznikla skupina s názvem "Džochar Carnajev je nevinný", která má už 8 000 členů. Na stránku, která je plná konspiračních teorií a prohlášení na Džocharovu obranu, se dostanete pouze na pozvánku.
Džocharovi zastánci tvrdí, že nevinný byl i jeho starší bratr Tamerlan, který byl vážně zraněn při přestřelce s policií a Džochar ho prý přejel autem. Bombové útoky má podle nich na svědomí vláda, která si k tomu najala žoldáky ze soukromé bezpečnostní společnosti Craft International.
"Je to banda neuvěřitelných idiotů. Kvůli těmhle blbcům se bude naše země z atentátů vzpamatovávat mnohem hůř. Upřímně doufám, že se mají normální lidé před těmito kravinami na pozoru," nechal se pod podmínkou anonymity slyšet jeden agent FBI.
Při bombových útocích na mezinárodní maraton v americkém Bostonu 15. dubna zahynuli tři lidé a více než 260 jich bylo zraněno. Z útoků je kromě Tamerlana podezřelý i jeho mladší bratr Džochar, který byl těžce zraněn a je nyní ve vězeňské nemocnici.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz