Zpravodajství

SKANDÁL na festivalu v Cannes: Zmizely šperky pro hvězdy za milion dolarů

Zloději v hotelu ve francouzském Cannes ukradli v noci na dnešek šperky určené filmovým hvězdám. Škodu policie odhaduje na více než milion dolarů (přes 20 milionů korun).

Cennosti zmizely z hotelového pokoje, v němž byl ubytován zástupce švýcarského klenotnického domu Chopard. Trezor, kde byly šperky uloženy, někdo vytrhl a odnesl, informovala policie. Podle agentury AFP šlo o šperky, které měly být věnovány hvězdným účastníkům festivalu.

Ve městě na francouzské Riviéře se v těchto dnech koná 66. ročník prestižního mezinárodního filmového festivalu. O Zlatou palmu pro nejlepší film se budou ucházet dvě desítky snímků filmařů, jako je Jim Jarmusch, Steven Soderbergh, Roman Polanski, François Ozon nebo bratři Coenové. Během 12 dnů festival uvede více než 70 celovečerních filmů.

Zvláštní ocenění za filmovou kariéru obdrží francouzský herec Alain Delon. Dostane Zlatou palmu za celoživotní dílo, podobně jako v roce 2011 další legenda francouzského filmu Jean-Paul Belmondo. Čestným hostem festivalu je egenda Hollywoodu Kim Novaková.
 

ana, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz