Zpravodajství

Inspektor Hruška našel v Albertu mravence! 10 zaručených tipů, jak se jich levně zbavit doma

Inspektor Hruška našel v Albertu mravence! 10 zaručených tipů, jak se jich levně zbavit doma
Zdroj: TV Nova

Potravinový inspektor TV Nova Ladislav Hruška našel v českolipském Albertu kupy mravenců. Víte ale, jak postupovat, když se kolonie mravenců objeví u vás doma? Tady je 10 rad, jak se jich zbavíte! Nutno předeslat, že jsou to tipy našich babiček.


Mravenci nevyhledávají lidská obydlí cíleně. Do našich domovů zamíří při hledání potravy v podstatě omylem. Když zjistí, že je u vás dostatek potravy, přestěhují k vám celé kolonie.


A jak se jich zbavit? Mravenci jsou alergičtí na silné vůně. Například skořici, mátu, citrón či majoránku. Zato naopak milují cukr. Toho můžete využít jako pasti!

Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Pamatujte, největší ochranou proti mravencům je však prevence! Například tato:


*Musíte správně skladovat potraviny. Mouku, cukr či třeba krupici je nutno uchovávat v pevných uzavíratelných nádobách. Nejlepší jsou ty skleněné. Pro mravence je nemožné se do nich dostat.


*Nepoužívejte papírové pytlíky, například na strouhanku. Mravenci je dokáží kusadly rozkousat snadno. Ve chvíli kdy se k potravě dostanou, tak se jich budete zbavovat těžko. Navíc jídlo už bude kontaminované.


*Řádně uklízejte! Pro malého mravence je i malý drobek na podlaze velkým soustem, na kterém si pochutná. Pokud mravenci nenajdou u vás v bytě potravu. Můžete si být jistí, že pokud budete dodržovat naše rady, mravenčí “párty“ se u vás konat nebude.

Související obsah

PŘEČTĚTE SI ZARUČENÉ RADY NAŠICH BABIČEK, JAK SE ZBAVIT MRAVENCŮ!


1. KYPŘÍCÍ PRÁŠEK. Na místo takzvané mravenčí dálnice rozdrobte směs kvasnic a cukru a kypřícího prášku. Mravenec po pár dnech umírá na kvašení v jeho útrobách.

2. SKOŘICE. Pokud na místo jejich shromaždiště nasypete mátu, majoránku, kerblík, jalovec či skořici, tak je to také odpudí.

3. PÁLIVÁ PAPRIKA. Stejně by mělo fungovat, pokud nasypete do mravenčích cestiček pepř, kuchyňskou sůl nebo pálivou papriku.

4. OCET. Ještě lepší je udělat směs z výše uvedeného koření s vodou, citrónem či octem. Místo kudy mravenci chodí pravidelně potírejte. Pamatujte, čím větší koncentrace, tím lépe. Ocet je účinnější než citron. Citrus ale tolik zase nezapáchá jako ocet.

5. CELER. V místě kde se hromadí nastražte osolený celer posypaný skořicí. S mravenci se do pár dní odstěhují. Sůl totiž ze zeleniny vytáhne celerovou vodu, která je samotná aromatická a skořice k tomu dodá větší sílu.

6. HOUBIČKA. Namočte mycí houbičku (houbičku na koupání) do cukrové nebo medové vody. Položte nasáklé houbičky k místu častého výskytu a nechte je na ně nalézt. Pak houbičky jednoduše seberte a mravence na nich zlikvidujte. Houbičky se samozřejmě dají použít nespočetněkrát.

7. ZUBNÍ PASTA. Pokuste se nalézt místo odkud mravenci přicházejí. Tyto škvíry vyplňte silikonem, zubní pastou.

8. VÁPNO. Místo výskytu mravenců natřete mastí, která bude obsahovat dva díly chlorovaného vápna a jeden díl sádla.

9. SAPONÁT. Pokud k vám mravenci lezou mezerami v podlaze, vyplňte tyto otvory klasickým přípravkem na mytí nádobí či jiným saponátem.

10. SAVO. Z domácího chemického kabinetu nejlépe funguje obyčejné savo. Injekční stříkačkou ho implikujte do mezer odkud přicházejí a pak zalepte výše uvedenou směsí. Stejně jako savo funguje acetonové ředidlo či lepidlo kanagon.

Pokud vám ani jedna z babských rad nazafungovala, musíte se obrátit na deratizéra, jehož postupy jsou zaručené a velmi efektivní.

bru, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz