Zpravodajství

Agresivní seriový lupič řádí nejen v Praze! Přepadává prodejny potravin

Neznámý lupič přepadl za několik posledních týdnů pět menších obchodů s potravinami. Vždy si vyžádal vydání peněz, a to agresivním způsobem. Všechny tyto obchůdky patří jednomu řetězci. Lupič přepadl dva v Praze, a po jednom ve Slaném, v Plzni a v Řevnici u Prahy.

Lupič má pokaždé stejný scénář. K prodejně přijede červenou fabií, nějakou dobu se motá kolem a monitoruje si terén. Zjišťuje kdy je kolem nejméně lidí a když si myslí že je vhodná doba, jde na samotnou akci.
 

Nakráčí do obchodu, vytáhne na prodavačku zbraň a vynutí si vydání tržby. Podle přepadených bývá dost agresivní a nekompromisní, ženám přiloží pistoli k hlavě nebo jim jí zaboří do zad. Nikdo si mu zatím netroufl odporovat.
 

Hrdinství se v těchto případech nemusí vyplácet a určitě je lepší spoléhat se na policii. Ta teď ale žádá veřejnost o pomoc. Lupič se totiž maskováním dvakrát nezdržuje a jediné co mu tak trochu kryje obličej je pokaždé ta samá kšiltovka.
 

“Vždycky bez problémů provedl loupež a dostal to co potřeboval, proto se tam pořád asi vrací. A je dost dobře možné, že využije situace a spáchá tam další loupežné přepadení,“ řekl kriminalista Miroslav Hyhlík.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz