Zpravodajství

Povodeň v pražské Krči. Voda z prasklého potrubí zaplavila několik domů

V Sulické ulici v pražské Krči prasklo vodovodní potrubí. Voda se rozlila po celé komunikaci a zatopila sklepy domů.

V pražské Krči zasahují hasiči, zaměstnanci vodáren i policisté u prasklého vodovodního řadu. Voda, stále z prasklého potrubí uniká a technici se snaží zjistit, kde přesně je kritické místo.
 

Voda už zatopila celou ulici a několik domů. S odčerpáváním pomáhají tři jednotky hasičů.


Zdroj: Týdeník Policie


"Prasklo potrubí o průměru 50 centimetrů. Příčiny havárie zatím neznáme," řekla ČTK Marcela Dvořáková z firmy Pražské vodovody a kanalizace.


"Bude se to řešit jako pojistná událost z našeho pojištění," dodala. Za jak dlouho se podaří vše vyřešit, není zatím jasné.
 

vrl, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz