Zpravodajství

Pavel Bém má jasno: Zakažme používat slova KMOTR a KORUPCE v politice

Pavel Bém má jasno: Zakažme používat slova KMOTR a KORUPCE v politice
Zdroj: Mediafax

Bývalý pražský primátor Pavel Bém se na svém blogu rozepsal o "kmotrech". Kdo by ovšem čekal lítost nebo omluvu, čekal by marně! Místo toho chce Bém pojmy kmotr a korupce v politice úplně zakázat!

Taková slova od Pavla Béma, o kterém se dlouho šuškalo, že na něj oni "kmotři" mají vliv, je to vskutku úsměvná iniciativa. Bém přitom tvrdí, že slovo kmotr nyní slouží jen k hanění politických protivníků, případně k poukázání na jejich neschopnost.


"V české kotlině je "kmotr" postava až mytologického rozměru. Kdo chce psa bít, najde mu "kmotra". Události na pražské radnici jsou ilustrací toho, jak si díky "kmotrovi" lze kariéru vybudovat a jak ji kvůli "kmotrům" zase zničit. Když exprimátor Svoboda nastupoval do úřadu, stěžejním, ne-li nejstěžejnějším programovým cílem bylo odstranit "kmotry" a bojovat proti korupci," neskrývá Svobodův předchůdce hořkost.


A tvrdí, že výrazem kmotr snad už musí být znechucený úplně každý. "Třeba by bylo řešením zákonně zakázat oháněním se slova "kmotr" a "korupce" v kontextu naší politiky. Možná by to odhalilo pravé příčiny toho, proč se politická etika a stabilita řítí do pekel," zamýšlí se Bém.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz