Zpravodajství

Hrozivá předpověď: Čeká nás nejstudenější léto za 200 let!

Hrozivá předpověď: Čeká nás nejstudenější léto za 200 let!
Zdroj: Meteopress/ Isifa.com

Letos si sluníčka a teplého počasí patrně moc neužijeme. Nadcházející léto má totiž být nejstudenějším v Evropě od roku 1816! Tvrdí to alespoň francouzský meteorologický kanál Météo.

Předpověď je podle francouzských meteorologů dost pochmurná: existuje prý sedmdesátiprocentní šance, že bude nejhorší léto od roku 1816! Studeno a sychravo má být i v Česku, Rakousku, Německu, Francii, Španělsku a Portugalsku.
 

Rok 1816 vstoupil do dějin jako "Rok bez léta". Tehdy nastala globální klimatická anomálie, která postihla celou severní polokouli. Neurodilo se prakticky žádné obilí a zásoby potravin se v létě rychle tenčily.
 

Související obsah


Taková katastrofa sice tentokrát asi nehrozí, na plavky to ale nejspíš taky asi nebude. Pokud se tak v létě chystáte po Evropě někam k moři, možná nebude od věci zabalit si rovnou i zimní oblečení.
 

Za nynější chladné a zamražené jaro prý může slabá sluneční aktivita a studené fronty, které nás trápily během dlouhé zimy. A i letní měsíce kvůli nim budou neobvykle pochmurné a deštivé. Podle francouzských meteorologů bude v červnu a červenci jen pár dní připomínat léto.
 

Související obsah


 V srpnu prý přijdou prudké bouřky a slunečních dní si také moc neužijeme. V září a říjnu má být průměrná teplota vyšší a také má být méně srážek, upozornili francouzští meteorologové podle zpravodajského portálu The Local.

ČTĚTE TAKÉ:

Rozmarné léto: Podívejte se, jak vypadá na Šumavě

tn.cz / zdg
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz