Zpravodajství

VIDEO Z POTYČKY: Dav se v Duchcově vydal do romské čtvrti!

V Duchcově proběhla demonstrace kvůli napadení manželů. Lidé údajně chtějí hlavně diskutovat, ale starostka města Jitka Bártová má obavy z toho, že vše může přerůst ve veřejné nepokoje. Policie už z útoku obvinila pět lidí ve věku od 16 do 44 let.

Hodně emocí vyvolal útok skupiny mužů a žen, kteří v noci na 18. května napadli v Duchcově mladý pár, který se vracel z diskotéky. Na manžele brutálně zaútočili pěstmi i kopanci, vše bylo zachyceno i na kamery městské policie. Jeden z duchcovských strážníků vše sice sledoval na policejní kameře, ale páru nepomohl, a když klepaly na dveře služebny, tak jim ani neotevřel. Od městské policie tak byl okamžitě propuštěn.
 

Kvůli brutálnímu útoku na dnes lidé z Duchcova svolali demonstraci. Lidé si s sebou přinesli transparenty namířené proti Romům. Demonstranti chtěli vyrazit i na pochod městem, ale organizátoři jim to rozmluvili. Když vystoupila starostka města Jitka Bártová, lidé ji vypískali.
 

Demonstraci v Duchcově jsme sledovali on-line:
 

20:12 Zbytek demonstrantů policisté rozehnali. Romové se vrátili do svých domovů. I když na místě situaci stále monitorují policisté, těžkooděnci ani demonstraté už na místě nejsou.
 

19:56 Policisté skupinku demonstrantů do čtvrti Romů nepustili. V průběhu protestů zadrželi dva lidi.
 

19:36 Dav zhruba 200 lidí policisté zastavili v jedné z ulic. Rozpadl se na několik menších skupinek. Jedna z nich vyrazila do čtvrti, kde bydlí početná komunita Romů. Policisté je zatím nezastavili.
 

Zdroj: TN.cz

 

19:18 Situace v Duchcově se trochu uklidnila. Po několika potyčkách policisté demonstrantům zahradili cestu. Dav stojí z jedné z postranních ulic. Ozývají se z něj nadávky proti Romům.
 

19:06 Do romské čtvrti míří zhruba 200 demonstrantů, na místě je asi 40 těžkooděnců, kteří se snaží vyhrocenou situaci uklidnit.
 


 

18:59 Na místě zasahuje policie, která se snaží demonstranty zastavit při pochodu do romské čtvrti.
 

18:51 Někteří z demonstrujících začali skandovat a vydali se na cestu do ulic, kde bydlí Romové! Neustále se k nim přidávají další a další lidé. Všichni skandují rasistické nadávky.
 

18:47 Demonstrace skončila, lidé se pomalu rozcházejí.
 

18:43 Jdeme si pro zbraně, křičí kdosi z davu. Atmosféra na místě houstne. Na místě je podle odhadů asi 500 až 600 lidí. Neodradil je ani vytrvalý déšť.
 

18:40 Jeden z demonstrující z Varnsdorfu roztleskal dav na náměstí. Všichni obviňují vládu, že nic nezmohla.
 

18:38 Lidé, kteří se účastní demonstrace, požadují pochod městem. Organizátoři to odmítají.
 

18:33 Na demonstraci vystoupila i starostka Duchcova, lidé ale na ní pískali a pořvávali nepublikovatelné výrazy.
 

Zdroj: TN.cz

 

18:27 Když řečníci mluví o Romech jako o násilnících, zaznívá bouřlivý potlesk
 

Zdroj: TN.cz

 

18:19 Pořadatel demonstrace řekl: "Když se jim tady nelíbí, tak ať si vemou svoje sociální dávky a jdou!" Od publika sklidil bouřlivý potlesk.
 


 

18:14 Atmosféra na náměstí v Duchcově houstne, mnoho lidí má transparenty mířené proti Romům.
 


 

18:10 Demonstrace začne zhruba za 5 minut, podle antikonfliktního týmu je na místě zhruba 1000 lidí. K žádným potyčkám zatím nedošlo.
 

17:44 Krátce před pátou hodinou se náměstí pomalu naplňuje, na místě je zhruba 300 lidí. Extrémisté, ze kterých měla starostka města strach, se zatím nikde nepohybují.
 


 

17:39 Policisté do Duchcova nepouštějí nikoho, kdo tam nebydlí.
 

17:28 Už na kraji Duchcova všechna přijíždějící auta důkladně kontrolují policisté.
 

Zdroj: TN.cz

 

Podívejte se na celé video brutálního útoku na mladý pár:
 


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz