Zpravodajství

VIDEO: Lékaři mu operovali mozek, on mezitím hrál na kytaru!

Brad Carter je americký hudebník, herec a bavič. Bohužel trpí Parkinsonovou chorobou, která mu způsobovala mnoho problémů. Proto se rozhodl, že podstoupí operaci mozku.

Brad Carter měl kvůli třasu rukou, který mu způsobovala Parkinsonova choroba, velký problém. Jeho nemoc mu komplikovala hru na kytaru. A protože nezabíraly žádné léky, rozhodl se, že se nechá operovat. O případu informoval portál tvnoviny.sk.

Lékaři mu do mozku vložili simulátor, který by měl tlumit projevy Parkinsonovy choroby. Do těla by měl přístroj posílat slabé elektrické impulsy, které projevy Parkinsona utlumí. Carter se ovšem rozhodl, že účinnost simulátoru vyzkouší už po čas operace.

Nenechal se proto při zákroku uspat a celou dobu hrál na kytaru několik písní. Unikátní okamžik natočil Brad Carter na video a podělil se s ním na sociálních sítích. Pozitivní je, že operace byla podle lékařů úspěšná. Brzy se tedy ukáže, jestli se Brad bude moci vrátit se svou kytarou tam, kam hudebník patří - na pódium před dav fanoušků.

tn.cz / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz