Zpravodajství

Chovatelka nebo tyranka? Trápí psy, stěžují si pejskaři! Policie případ neřeší

Chovatelka nebo tyranka? Trápí psy, stěžují si pejskaři! Policie případ neřeší
Zdroj: isifa.com

Veronika Macourková se živí jako chovatelka a prodává psy. O zvířata, která má ve své péči, se však nestará. Její běžnou praxi je nákup pejska a jeho následný prodej mnohem dráž. Za dobu, kterou pes tráví u paní Macourkové, se z něj však stává zvířecí troska. Podle některých svědectví psy také nechává nekontrolovaně množit.

Třetinová váha, červy, hladovění, zvířata na pokraji smrti. Tak vypadají zvířata, o která se "stará" chovatelka Veronika Macourková (občas vystupuje pod jménem Jana Zirová). O případu informoval denik.cz. Veronika Macourková se kvůli svému "podnikání" dostala už i do hledáčku policie. Bohužel, zatím bezvýsledně. Policie případ uzavřela v listopadu bez výsledku a přestupková komise ho odložila. Paní Macourková tak vesela podniká s živými bytostmi dál.

Její praxe je podle mnoha svědectví následující . Koupí si psa za pár stovek a obratem ho prodá za několik tisícovek. "Paní Macourková si od nás koupila dvě fenky, prý pro sebe a kamarádku. Za 300 korun. Obratem je prodávala na internetu za 3 tisíce. Chtěli jsme je získat zpět, ale zapírala se nám. Nakonec jsme přes známé předstírali zájem fenky koupit a k Macourkové jsme se dostali. Bohužel až po týdnu," řekla portálu denik.cz Blanka z Vysočiny a dodala: "Co nás potkalo, když jsme vstoupili k ní do dvora, byl děs a běs. Všude exkrementy. Psy chovala v jedné malé místnosti, všechny dohromady. Co Macourková dokázala s fenkami udělat za pouhý týden, bylo k nevíře i pro veterináře. Měly třetinu původní váhy, byly začervené, vyhublé, na pokraji přežití. Zasahovala i policie," šokuje Blanka.

Máte nějaké zkušenosti s touto chovatelkou? Napište nám mail na adresu [email protected]. Děkujeme!

Vzhledem k tomu, ze policie ani přestupková komise nedokázaly proti Veronice Macourkové zakročit, podniká si vesele dál. Podle posledních informací do svého portfolia nově přidala novou rasu - border kolie.

tn.cz / hru

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz