Zpravodajství

EXKLUZIVNÍ LETECKÉ ZÁBĚRY: Podívejte se, jak voda pustoší Prahu

EXKLUZIVNÍ LETECKÉ ZÁBĚRY: Podívejte se, jak voda pustoší Prahu
Zdroj: Martin Mithofer

V hlavním městě byl kvůli stoupající hladině Vltavy vyhlášen stav nebezpečí. Podívejte se na exkluzivní letecké záběry toho, jak voda pustoší Prahu.

Doprava v Praze byla omezena, je uzavřeno 19 komunikací a další uzavírka v nejbližších hodinách čeká. Od nedělního odpoledne dokonce nestaví metro v osmi stanicích a od pondělního rána dopravní podnik uzavře úseky metra Dejvice - náměstí Míru, Smíchov - Českomoravská a Pražského povstání - Ládví.

Vltava by měla v Praze kulminovat v pondělí v 7:00 ráno při průtoku 2800 metrů krychlových za vteřinu, řekl novinářům po dalším jednání krizového štábu hlavního města Tomáš Hudeček (TOP 09), který je pověřen výkonem funkce primátora. Protipovodňová hrazení jsou podle Hudečka nyní postavena do takové výšky, aby čelila průtoku 2200 metrů krychlových za vteřinu.


Odpoledne byla evakuována Nemocnice Na Františku a část pražské zoologické zahrady. Ve večerních hodinách byl pak vzhledem ke stoupající hladině Vltavy uzavřen Karlův most.

Obyvatelé Záběhlic a Hostivaře, kteří mají zatopené domy, si stěžují, že je vedení Hostivařské přehrady ani policisté před záplavami nevarovali. Řekli to v rozhovoru pro ČTK. Potok Botič zcela zatopil některé domy v Hostivaři okolo Pražské ulice, pod vodou jsou také domy a zahrádky v oblasti Záběhlické ulice. Richard Beneš z podniku Lesy hlavního města Prahy, pod který Hostivařská přehrada spadá, dnes ČTK řekl, že dle manipulačního řádu informovali krizový štáb hlavního města Prahy.

Právě v Záběhlické ulici se ještě snaží zabránit desítky dobrovolníků vylití Botiče na ulici, plní pytle s pískem a stavějí provizorní protipovodňovou hráz. "Už týden se mohla odpouštět přehrada a v podstatě do soboty byla hladina úplně zanedbatelná, nebylo vidět, že by se na to připravovali, že by upouštěli. Až najednou to dnes přišlo," řekl ČTK Petr Hermel. Voda z rozvodněného potoka proudem teče mezi domy i v ulici Kozinova a dalších ulicích.

(/novinky/povodne-postihly-dalsi-celebritu-tentokrat-to-schytala-rodina-lucky-vondrackove.html)]

Místní obyvatelé podle Hermela nebyli vůbec varováni. Voda začala dnes ráno prudce stoupat, ale to už bylo prý pozdě. Rychle proto stěhovali alespoň nejpotřebnější věci z přízemí do horních pater, v přízemí už je prý v domech až půl metru vody.

ČTĚTE TAKÉ:

Vodáci milující adrenalin: Riskují svůj život a hrozí jim pokuty

Přehled nejtragičtějších záplav v Česku od roku 1997. Podívejte se
 

DEPRESE Z POVODNÍ? Velký seznam linek, kde vám psychologové pomůžou!

Maminka Sabiny Křovákové: Nevím, jak se dostanu za svou dcerou! Všude je voda!

ana, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz