Zpravodajství

Na poslední chvíli! Srnec se topil u Zbraslavi, záchrana přišla včas

Na poslední chvíli! Srnec se topil u Zbraslavi, záchrana přišla včas
2013-12-21_ulice_exkluzivne_1785_nyklova_hadka

Hasiči společně se strážníky zachraňovali umdlévajícího srnce, který se dostal do zatopené oblasti u Zbraslavi. Podařilo se jim ho v poslední chvíli vyprostit, řekl mluvčí strážníků Jan Čihák.

Do nebezpečných míst byli strážníci přivoláni v úterý odpoledne. „Oznamovatel sdělil, že v zatopené oblasti Zbraslavi nedaleko Strakonické ulice se topí srnka,“ dodal mluvčí.

Zdroj: Městská policie Praha


Společně s hasiči se pustili do záchrany a po několika minutách vyděšeného srnce svázali, naložili do auta a převezli na bezpečné místo. „Jinak by se zcela jistě utopil. Odvezli ho mimo zátopové pásmo a nedaleko ulice Na Baních ho pustili do lesa,“ ukončil Čihák.
 

Mediafax/luk
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz