Zpravodajství

Vyděšená máma paterčat: Nabízeli mi 300 tisíc za jedno z dětí. Už je neukážu, tvrdí

Matka paterčat Saša Kiňová je vyděšená z dopisu, který dostala její rodina. Někdo nabídl 300 tisíc korun, když bude chtít děti odprodat. Matka zareagovala prohlášením, že své děti nikdy veřejnosti neukáže.

Na případ upozornil Blesk. Matka českých paterčat Saša Kiňová uvedla, že jí došel dopis, ve kterém jí někdo nabídl 300 tisíc za jedno dítě, až ho bude chtít prodat.
 

Pravost dopisu potvrdil pro TN.cz otec dětí Antonín Kroščen:  "Ten dopis byl doručen mamce Saši, vůbec nechápu kdo to napsal, ani jedno z dětí bych neprodal ani za miliardu korun," řekl naštvaný tatínek.

V dopise stálo, že pokud matka bude mít pocit, že děti neuživí, ať jedno prodá. "Pokud byste nestačila své děti uživit, nabízím Vám, že od Vás jedno odkoupím za 300 000 korun,“ stálo v dopise. 
 

Související obsah


"Dostalo mě také, že si někdo myslí, že tatínek dětí je ve vězení, to není pravda. Antonín normálně pracuje," řekla TN.cz maminka paterčat Saša Kiňová.


Matka se po porodu cítí po fyzické stránce v kondici, ale jejímu duševnímu rozpoložení nepomáhají nenávistné reakce části veřejnosti, která se nesmířila s tím, že rodině se dostává výrazné sociální pomoci.
 


"Dokonce nám přejí smrt a chtějí paterčata poslat do plynu. Bojíme se útoků, proto jsem se rozhodla pořídit na okna nového bytu bezpečnostní fólie, rasistické poznámky jsou časté. Všichni nám vyhrožují," říká matka paterčat.


Paterčata se nicméně podle lékařů mají dobře a pokud se nic nepokazí, opustí do měsíce porodnici. Čeká se například na to, až se u nich naplno rozvine sací reflex a bude je tak možné normálně kojit.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Česká paterčátka: Místo bradavky mají malíček!

Paterčátka se budou k mamince tulit jako klokánci

V Americe přišla na svět paterčata

bru a sta, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz