Zpravodajství

Uprostřed ulice se objevila díra se zeleným slizem. Jde o UFO?

Uprostřed ulice se objevila díra se zeleným slizem. Jde o UFO?
Zdroj: facebook.com

Úřady i odborníci si zhruba týden lámali hlavu nad tím, kde se vzala uprostřed ulice díra se světélkující zelenou vodou. Někteří si mysleli, že se jedná o radioaktivní vodu. Vysvětlení této záhady je přitom docela jednoduché.

Uprostřed ulice v americké Philadelphii se vytvořila díra, ve které je světle zelená světélkující voda. Místní obyvatelé se díře vyhýbali obloukem. Podle amerických médií se totiž báli, že jde je voda radioaktivní nebo jde o sliz od mimozemšťanů.

Za nezvyklou barvu vody může tamní plynárna. Ta totiž barvivo, které dokáže takto vodu zbarvit, používá ve svém komplexu.

V zelené vodě je tedy rozpuštěno neškodné potravinářské barvivo. Podle odborníků nepředstavuje hrozbu pro širokou veřejnost.

kos, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman podepsal vyloučení Ruska a Číny z dostavby Dukovan

Prezident Miloš Zeman v pondělí podepsal zákon o nízkouhlíkové dohodě, který z dostavby jaderné elektrárny Dukovany vyřazuje firmy z Ruska a Číny. Zákon umožňuje využití technologií pouze od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996.

Píše se na Deník.cz