Zpravodajství

Krávy milují vodní postele! Jsou šťastné a dají více mléka, podívejte se

Krávy milují vodní postele! Jsou šťastné a dají více mléka, podívejte se
Zdroj: isifa.com

Krávy stráví v průměru 12 až 14 hodin poleháváním. A proto jednu americkou rodinu napadlo, že vyrobí pro své stádo vodní postele. Po čase zjistili, že jejich krávy začaly produkovat více mléka. Byznys s vodními postelemi pro skot proto rozjeli ve velkém. A jejich příjmy rok od roku rostou!

Throndsenovi rozjeli rodinný byznys s vodními postelemi pro skot už v roce 1990. Od roku 2003 jim příjmy každý rok stoupají o v průměru 12 %.

Jedna vodní postel vyjde farmáře na 200 dolarů (skoro 4 000 korun). Podle odborníků se tato nemalá investice ale vyplatí. Množství odpočinku a jeho kvalita se totiž promítá na produkci mléka. "Když jsou krávy odpočaté a mají pohodlí, dávají denně farmářům více mléka," řekla Huffington Post specialistka Wendy Fulwider, která na toto téma prováděla studii.
 

"Pokud chcete mít farmu, tak krávy jsou jednou z největších investic. Jsou opravdu velmi drahé," říká Audrey Throndsenová, marketingová ředitelka firmy ACT. Podle ní studie také dokázaly že krávy, které leží na vodních postelích, nemají problémy s klouby a jsou mnohem zdravější než ty, které leží jen na slámě.

kos, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz