Zpravodajství

Uškrtila svého malého Ondru (3) i psa. Soud jí poslal na 17 let za mříže

Brněnský krajský soud poslal na 17 let do vězení Moniku N. z Vysočiny, která loni v září uškrtila vlastní dítě a psa. I když vražedkyně tvrdila, že jednala jako v transu, soud konstatoval, že věděla, co dělá.

Státní zástupce byl s uloženým trestem spokojený, zatím ale není jasné, zda se odvolá odsouzená matka, která uškrtila vlastní ratolest v předškolním věku a pak i domácího mazlíčka.


Manžel Moniky N. nicméně reportérovi TV NOVA řekl, že mu sedmnáctiletý trest připadá adekvátní.


Žena se k činu u soudu opakovaně přiznala a vyjádřila lítost. Měla prý psychické potíže a jednala jako v transu. Nakonec se pokusila spáchat sebevraždu předávkováním léky, které zapila alkoholem. Dítě našli rodinní známí, které žena zavolala telefonem. Ženě hrozil až výjimečný trest.


Matka u soudu vypověděla, že měla psychické problémy po prodělané těžké nemoci, potratu prvního dítěte a také poté, co její manžel přiznal nevěru.


Ve vztahu prý zůstávala kvůli dítěti. "Nechtěla jsem, aby (dítě) vyrůstalo bez otce," řekla u soudu. Inkriminovaného dne podle ní vše probíhalo stejně jako jindy až do doby, kdy si šla s dítětem po obědě lehnout.


"Probudilo mě, když jsem uslyšela štěkat psa. Šla jsem do přístavku, že ho utiším. Pak bylo všechno jako v černobílém filmu, jako by mne někdo ovládal," uvedla žena. Na události si údajně vzpomněla až později a když jí došlo, že své dítě i psa uškrtila...

ČTĚTE TAKÉ:

Doživotní tresty nejsou v Česku výjimkou, za posledních 20 let jich padla celá řada

pez, Josef Svoboda, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz