Zpravodajství

Zemřel herec z Arabely Oldřich Velen, rodina to tajila dva měsíce!

Oldřich Velen známý jako královský rádce z Arabely nebo jako rozšáfný stréc ze seriálu Slovácko sa nesúdí zemřel už před 8 týdny, rodina o tom ale mlčí. Pozůstalí nedovolili, aby se diváci se svým oblíbeným hercem důstojně rozloučili.

Parťák Jozefa Kronera ze seriálu Slovácko sa nesúdí zemřel v nemocnici už 4. května. Během roku prodělal hned několik závažných operací, viditelně slábl a kvapem mu ubývalo sil. Příčinou jeho úmrtí bylo nejspíš celkové selhání organismu, uvedl list Aha. Herec zemřel v 91 letech.
 

Oldřich Velen se narodil 15. září 1921 v Brně jako Volek, jméno se mu ale nelíbilo. Natočil přes tři sta filmů, televizní diváci si ho asi nejlépe pamatují jako Juru Kláska ze Slovácko sa nesúdí nebo jako rádce krále Hyacinta v seriálu Arabela. Ve filmu se naposledy objevil v roce 2001 ve snímku Ta třetí.
 

Diváci ho znají ale i například ze seriálu Křeček v noční košili nebo Pan Tau nebo ze slavných komedií "Pane, vy jste vdova!", Kdo chce zabít Jessii?, Zabil jsem Einsteina, pánové či Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách. Objevil se také v celé řadě pohádek, kupříkladu hrál krále Vendelína v Jak se budí princezny.
 

Zdroj: FDB.cz
hel, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz