Zpravodajství

Prezident Zeman svým "Allahu Akbar" ohrozil unesené Češky v Pákistánu, tvrdí odborník

Prezident Zeman svým "Allahu Akbar" ohrozil unesené Češky v Pákistánu, tvrdí odborník
Zdroj: Facebook, Mediafax

Prezident Miloš Zeman se na návštěvě Německa zřejmě snažil být vtipný a novinářku, která se ho ptala na Češky unesené v Pákistánu, pozdravil slovy "Alláh je veliký". Podle Andora Šándora to nebyl dobrý nápad.

Zeman se také novinářky neopomněl zeptat, jestli náhodou není agentkou Tálibánu nebo Al - Káidy. Dá se říct, že většinu lidí prezident svým kontroverzním bonmotem spíše pobouřil a nevidí ho jako vhodný státníka na oficiální zahraniční cestě.
 

Miloš Zeman nevyrazil dech jen těm, kteří se o osud Hanky a Tonči každodenně strachují, ale také samotným Němcům. Ti jsou kvůli velké turecké menšině a výrazným problémům s muslimy na podobné vtípky dost citliví.
 

Jeho výrok se dotkl i českých muslimů. Zvolat "Allahu Akbar" prostě není žádná legrace. Muslimové toto spojení vykřikují například během bitev, je nezbytnou součástí jejich modliteb a berou ho velmi vážně.

Související obsah

Bezpečnostní expert Andor Šándor proto varuje, že muslimové by nešťastný bonmot mohli klidně pochopit jako zesměšňování jejich víry, což by mohlo nebezpečně ohrozit osud unesené Hanky a Tonči.
 


 

"My jsme v západních demokraciích mnohem více zvyklí na to, že řada hodnot je znevažována, zesměšňována. O náboženství, ať je katolické, ať je pravoslavné, si může napsat a říct kdo chce cokoli. Ale lidé muslimského vyznání jsou prostě jiní. Je lepší se takovýchto výroků vystříhat,“ řekl Šándor pro novinky.cz.

ČTĚTE TAKÉ:

VELKÝ PŘEHLED: Pozor na země, kde hrozí únos nebo smrt
 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz