Zpravodajství

Pojišťovna nezaplatila chlapci (2) operaci, aby mohl chodit. Modelce ale financovala zvětšení prsou

Pojišťovna nezaplatila chlapci (2) operaci, aby mohl chodit. Modelce ale financovala zvětšení prsou
2014-03-20_deset_pravidel_volejte

Národní zdravotní služba (NHS) se rozhodla, že z peněz britských daňových poplatníků zaplatí modelce zvětšení prsou na velikost 36DD, protože jí plochý hrudník "ničí život". Jen o pár kilometrů dál ale žije chlapec (2), kterému odmítli zaplatit operaci, díky které by mohl znovu chodit.

Oliver Dockerty prodělal dětskou mozkovou obrnu a jedinou jeho šancí, aby mohl znovu chodit, je operace. Josie Cunninghamová (22) potřebovala operaci prsou, aby... měla větší prsa. Lékaře přesvědčila, že jí její plochý hrudník "ničí život" a ti jí ochotně zaplatili implantáty velikosti 36DD z peněženek daňových poplatníků.


Podivné rozhodování National Health Systemu rozčílilo Oliverovu matku. Chlapec bude moci jít na operaci pouze soukromě a matka samoživitelka musí někde sehnat 750 milionů! "Oliver musí mít dlahy na nohou a pohybuje se pomocí rámu, protože nemá žádný balanc. Chtěl by hrát fotbal, nemůže skákat na trampolíně... Byla bych ráda, kdyby první den do školy mohl dojít bez opěry. Olivera ale živím sama a nemám žádné peníze," řekla jeho matka.
 

Nová prsa, nový život. Bez dětí


Paní Dockertyová se rozhodla, že pro svého chlapce uspořádá sbírku. O finanční pomoc požádala Národní zdravotní službu, ale ta jí odmítla, protože náročná operace není běžně placená z pojištění. Běžně ale také není placené zvětšení prsou. Prsa velikost 36DD poměrně zatěžují páteř a je tedy minimálně zvláštní, že se zdravotní služba rozhodla modelce plastickou operaci financovat.

Související obsahJosie Cunninghamová, která pracuje v teleshoppingu, přesvědčila lékaře, že kvůli malým prsou je emočně stresovaná. Komise se nad ní slitovala a věnovala jí 145 tisíc korun na operaci. Její prsa velikosti 32AA vyrostla najednou o několik čísel a žena je spokojená. "Cítím se daleko více sebevědomá a můžu žít normální život," řekla Josie s tím, že si může splnit svůj sen a stát se modelkou "nahoře bez".


Na své nové kariéře začíná pracovat okamžitě a své dvě děti Harley (5) a Frankie (2) prozatím přenechává rodičům. "Ničeho nelituji. Moje tělo mi odstartovalo nový život," napsala na Twitteru.

ČTĚTE TAKÉ:

Pojištění proti kocovině, dvojčatům nebo dešti. Podívejte se na nejkurióznější pojistky v Česku

Tajemství ženských prsou aneb Tohle jste nevěděli!

Tanečnice Agnes ukázala silikony na veřejnosti!

tn.cz / anš
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz