Zpravodajství

To jsou věci! Silně opilý patnáctiletý chlapec v běhu narazil do jedoucího auta strážníků

To jsou věci! Silně opilý patnáctiletý chlapec v běhu narazil do jedoucího auta strážníků
Zdroj: Policie ČR

Jedoucí auto kladenských strážníků zcela přehlédl patnáctiletý chlapec, který do něj ve čtvrtek večer z boku narazil a zranil se. Náraz ho vymrštil na kapotu vozidla, tělem rozbil přední okno a spadl na komunikaci. Policisté mu naměřili 1,33 promile alkoholu v dechu, řekla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Chlapec podle mluvčí přebíhal ve Štěchově ulici v Kladně po přechodu pro chodce ve směru od sídliště k železniční zastávce. Při tom narazil do pravého boku služebního auta. „Ihned byl převezen rychlou záchrannou službou do kladenské nemocnice,“ dodala mluvčí s tím, že řidič auta nepil.

Zdroj: Policie ČR


To ale není všechno. Proč opilý hoch tak pospíchal, zjišťují policisté. Není totiž vyloučeno, že byl a možná se i zúčastnil krádeže na teprve dvanáctiletém školákovi ve stejné ulici. „Tam byl po 18. hodině nezletilému chlapci odcizen mobilní telefon a jízdní kolo. Ten krádež nahlásil na linku 158 a policisté i strážníci pátrali po možných pachatelích,“ vysvětlila Nováková.


Po osmé hodině večer policisté zadrželi podezřelého devatenáctiletého muže, který měl navíc navečer přepadnout dalšího třináctiletého chlapce. „Podle svědeckých výpovědí ho bil pěstí a kopal do všech částí těla a způsobil mu podlitiny po celém těle,“ pokračovala mluvčí.


Násilník skončil v policejní cele s podezřením na přečin výtržnictví. No a zatím není vyloučeno, jestli opilý chlapec nebyl při krádeži s ním. Na případech policisté nadále pracují.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Co dělá s tělem alkohol a jak se bránit kocovině?
Lži a mýty o alkoholu

Mediafax/luk
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz