Zpravodajství

Vražda Sáry (24) v Chicagu: Konzulát má ostudu, tělo leželo v lednici 2 týdny

Vražda Sáry (24) v Chicagu: Konzulát má ostudu, tělo leželo v lednici 2 týdny
2014-05-20_ORDINACE_V_RUZOVE_ZAHRADE_2-PRO_ME_JSI_HRDINA-B027718

Sára K. byla zavražděna v americkém Chicagu. Ubodal ji zřejmě její spolubydlící. Po činu zmizel do Polska, odkud pochází. Pořádnou ostudu má nyní ale konzulát. Krajané konzulát viní z toho, že situaci po vraždě nezvládl.

Krajané v Chicagu a rodina zavražděné dívky konzulátu vyčítají, že o její smrti informoval pozdě. Jedna pracovnice, která rodině přeci jen dala informace, musela své pracovní opustit s tím, že neměla právo informace podávat.
 

Krajané ve Spojených státech na pohřeb Sáry K. udělali sbírku a vybrali 8 tisíc dolarů. "Vybrali jsme za dva dny téměř 8 tisíc dolarů. S matkou Sáry jsme se domluvili, že ji necháme zpopelnit a poslat domů," prozradila pro Blesk.cz jedna z kamarádek zavražděné dívky.
 

Rozhovor s otcem zavražděné dívky najdete ZDE!
 

Kamarádky zavražděné dívky začaly spolu s matkou organizovat pohřeb a převoz těla. Pomáhala jim žena z konzulátu, která pak byla propuštěna. "Obrátily jsme se na konzulát, kde nám úřednice dobře radila, jak vše udělat s převozem těla. Na její popud jsme zavolaly konzulce Milaně Ličkové, která byla náhodou v Česku. Ta místo pomoci ale nechala propustit onu úřednici a mně vyhrožovala trestním oznámením," tvrdí v Blesku Sářina kamarádka Vlasta. Tělo zatím dlouhé dva týdny leží v márnici. Vše údajně kvůli postupu konzulátu.
 

Kvuli chování konzulátu míří do Chicaga český velvyslance v USA Petr Gandalovič. Bude chtít dohlížet na to, jak bude celá věc prošetřena. Zdá se, že Milana Ličková bude mít v příštích dnech co vysvětlovat.

ČTĚTE TAKÉ

Co dělat, když v cizině přijdete o někoho blízkého?

sta, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz