Zpravodajství

Nová studie: Vše, co jste chtěli vědět o penisu (a báli jste se zeptat)

Nová studie: Vše, co jste chtěli vědět o penisu (a báli jste se zeptat)
2013-06-21_OTN |

Podle nové studie je průměrná délka penisu je 14 cm. Potvrdily se tak výsledky předchozí studie a ukázalo se, že když jde o vědu, muži o svém přirození nelžou. Autorka studie šla však ještě dál...

Studii vedla doktorka Debby Herbenicková z univerzity v Indianě. Průměrný penis je podle výsledků 14,15 cm dlouhý a v obvodu má 12.23 cm.


Doktorka se zeptala se 1661 mužů ze Spojených států. Tvrdí, že jim věřila a osobně se tedy nepřesvědčovala, zda mluví pravdu. "Většina lidí je ve výzkumech týkajících se sexu upřímných," řekla v rozhovoru pro Psychology Today . Dodala, že studie také sloužila k tomu, aby se vyráběly prezervativy, které budou dobře sedět. "Měli dobrý důvod, aby mluvili pravdu," dodala.


Zajímavé je rovněž rozpětí, ve kterém se délka pohybovala. Některá "chlouba" dosahovala pouhé čtyři centimetry, zatímco horní hranice se pohybovala okolo 26 cm. Obvod se pohyboval mezi 3 a 19 cm.


Vědci dodávají, že délka penisu je různá i na základě toho, jak bylo erekce dosaženo. "Například muži, kteří dostávali orální sex, měli delší penis i větší obvod. Je to proto, že je pro muže více vzrušující než masturbace, nebo mužům, kteří mají větší penis, provádějí partnerky více orální sex? To ze dat nemůžeme říct."

 


Herbenicková řekla, že by byla také ráda, aby vzniklo také více průzkumů týkajících se ženských genitálií. "Stále častěji se objevují reklamy na plastiku ženských genitálií. Chtěla bych, aby si ženy uvědomily, že existuje spoustu tvarů a velikostí," vysvětila s tím, že by chtěla, aby ženy o svém těle smýšlely více pozitivně.


A zásadní otázka na závěr: Záleží na velikosti? "Faktory jako intimita, psychická blízkost a citový vztah jsou důležitější než velikost přirození. Neznamená to, že velikost není nikdy důležitá, ale psychologické faktory a vzájemná komunikace hrají zásadnější roli," vysvětlila.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Víme, kam za nejlepšími milenci světa a kde rostou největší penisy
Penis mrňous: Jak vám povyroste pod rukama
9 pikantních detailů, týkajících se největší mužské chlouby
Tajemství jeho penisu pro bouřlivější orgasmus
8 pikantních zajímavostí o tom, co skrýváte mezi nohama

tn.cz / anš

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz