Jde jim o podíl na moci nebo to dělali díky sympatiím? Někteří prezidentští kandidáti by měli své sponzory pořádně vysvětlit. Jedním z nich je i prezident Miloš Zeman. Jeden ze spnozorů totiž odkryl karty. Řekl, že kryje dárce, kterému jde o veřejné zakázky!
Všichni prezidentští kandidáti neustále uklidňují a uklidňovali své voliče, že právě jejich kampaň je maximálně transparentní. Teď ovšem musí své sponzory vysvětlovat. To se týká i prezidenta Miloše Zemana. Někteří sponzoři jsou totiž "bílí" sponzoři, kteří kryjí skutečné dárce, kterým jde o veřejné zakázky! Píší to páteční Hospodářské noviny.
Břeclavská společnost F&K&B podle transparentního účtu darovala na na prezidentskou kampaň 150 tisíc korun. Jenže předseda představenstva firmy Hospodářským novinám prozradil, že peníze neposlal za sebe, ale za svého obchodního partnera.
"Je také mezi sponzory, ale nechtěl, aby bylo vidět, že tam dává toho tolik," řekl Klimovič Hospodářským novinám. Jméno štědrého Zemanova sponzora ovšem odmítl prozradit. "Zná lidi z okolí prezidenta a SPOZ a jde mu o veřejné zakázky," dodal jen.
Hospodářské noviny pak píší, že mají svědectví o tom, že skuteční dárci Miloše Zemana zůstávají i nadále skryti. Navíc jsou obtížně dohledatelní, protože peníze poslali přes své advokáty. A ty vše musí tajit, protože musí chránit advokátní tajemství.
Další problémy s transparentností účtu Miloše Zemana je i to, že některé dary jsou stále anonymní. Zeman by je tak měl vrátit. Jeho kancléř Vratislav Mynář se ovšem vymlouvá na banku, že té trvá dlouhou než dar 624 tisíc korun identifikují. Slibuje, že vše doplní.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz