Zpravodajství

Čerpadlářka zpronevěřila přes půl milionu! Rok si jejího počínání nikdo nevšiml!

Čerpadlářka zpronevěřila přes půl milionu! Rok si jejího počínání nikdo nevšiml!
2014-06-13_ulice_exkluzivne_1893_michal |

Čerpadlářka na Mělnicku neodevzdávala více než rok tržbu, svému zaměstnavateli tak odcizila přes půl milionu korun. Nikdo se ženina počínání nevšiml.

 "Pětapadesátiletá žena, zaměstnaná na jednom z mělnických benzinových čerpadel, v době od začátku května 2012 do začátku června, letošního roku, v pětatřiceti případech neodvedla tržbu z pokladny čerpadla do trezoru," uvedl policejní mluvčí Václav Tichý.

Žena finanční prostředky nezapsala ani do takzvané trezorové knihy, veškeré peníze si nechala pro osobní potřebu. Poškozený provozovatel čerpací stanice vyčíslil škodu na 510 tisíc korun.

"V uplynulých dnech zahájil mělnický policejní vyšetřovatel trestní stíhání ženy, pro trestný čin zpronevěra, za který je v tomto případě možno uložit trest odnětí svobody v rozpětí od dvou do osmi let. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě," doplnil mluvčí.

Obdobně se obohatila i čtyřicetiletá žena z jiné čerpací stanice na Mělnicku, ta svému zaměstnavateli zpronevěřila částku 15 tisíc korun.

"Policisté osobě dne dvaadvacátého července, letošního roku, sdělili podezření z trestného činu zpronevěry, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na dvě léta. I toto trestní stíhání je nadále vedeno na svobodě," dodal na závěr Tichý.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz