Zpravodajství

Tento muž může být velmi nebezpečný! Schizofrenik nebere léky a má halucinace

Policisté pátrají po dvaačtyřicetiletém Petru Stuchlíkovi. Může být totiž velmi nebezpečný. Trpí paranoidní schizofrenií a před pěti dny odešel z léčebny z Červeného Újezdu na Teplicku. Nebere předepsané léky a trpí halucinacemi.

Dvaačtyřicetiletý Petr Stuchlík je už minimálně 5 dní bez léků. V léčebně byl necelý rok a podle policie se měl pohádat s personálem, protože mu chtěli vyměnit pokoj i spolubydlícího. Muž může být velmi nebezpečný, trpí paranoidní schizofrenií a nikdo neví, co je schopen udělat.
 

"Pokud se tato okolnost zkombinuje s požíváním návykových látek, nelze vyloučit, že by se mohl dopustit útoku na jinou osobu," říká policista Jan Eliáš, který po Stuchlíkovi pátrá.
 

Zdroj: Policie ČR

 

Muž měl s alkoholem problémy už v minulosti. Rodina se k němu nehlásí. Tři roky žil v léčebně z Opavě. Tam měl ústavní léčbu. V roce 2003 byl totiž odsouzen za to, že brutálně zbil starší ženu. Trpí bludy a má halucinace, prý ho pronásledují roboti, které musí zneškodnit.
 

Související obsah


"Pokud muže někdo uvidí, doporučujeme okamžitě volal linku 158 a nepokoušel se muže zadržet," uvedla policejní mluvčí Valerie Bartošová.
 

Paranoidní schizofrenie je velmi závažná psychická choroba. Projevuje se poruchami myšlení a chování. Neovlivňuje inteligenci. Jedním z nejznámějších schizofreniků byl i nositel Nobelovy ceny za ekonomii John Forbes Nash mladší. Talentovaný matematik, u kterého až jeho žena zjistila, že jeho podivínství je vlastně závažné duševní onemocnění.

hmr / Jitka Fárová, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz