Zpravodajství

Dvě srážky vlaků s lidmi zastavily provoz. Jeden člověk nepřežil

Dvě srážky vlaků s lidmi zastavily provoz. Jeden člověk nepřežil
Zdroj: Mediafax

Smrtelná zranění utrpěl ve středu ráno člověk, kterého u Lovosic srazil vlak. Stalo se to v záhlaví stanice, kam nemá veřejnost přístup, řekl mluvčí drážní inspekce Martin Drápal. Další vlak srazil člověka mezi Kralupy nad Vltavou a Masarykovým nádražím.

Do Lovosic vyjížděli policisté se záchranáři v pět hodin ráno. Člověk, který se náhle objevil před osobním vlakem, srážku nepřežil. Jestli šlo o sebevraždu, nebo nešťastnou náhodu, vyšetřují policisté.


Dráhy okamžitě zastavily provoz na trati a převedly ho na druhou kolej. Přesto vlaky nabíraly podle drah zpoždění 90 až 100 minut.


K další srážce pospíchali policisté se záchranáři na trať mezi Kralupy nad Vltavou a Masarykovým nádražím kolem půl sedmé ráno. Provoz na trati byl zastaven a vlaky byly
odřeknuty až do vyšetření nehody. Zatím není jasné, jestli člověk srážku přežil. Předpokládaný čas obnovení provozu je v dopoledních hodinách.
 

tn.cz/luk
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz