Zpravodajství

VIDEO: Nová móda? Češi stále častěji chodí naboso

Českem hýbe nová móda. Takzvané bosování, tedy chůze bez bot, si získává zejména v horkém letním počasí stále více příznivců. Chodidlům navíc podle odborníků velmi prospívá.

Víte co je to barefooting nebo česky bosování? Je to hnutí za osvobození chodidel od bot. Mezi vyznavače chození naboso patří třeba Vladislav Tocauer a David Mrhač. Ti si dokonce nedávno založili občanské sdružení, které vyznavače bosování sdružuje.

"S chozením naboso jsem začal asi před devíti lety. Boty požívám jen pokud to společenská situace vyžaduje. Naboso chodím kromě zaměstnání úplně všude, po městě, v přírodě, kdekoliv.Od jara do podzimu, co teplotní podmínky dovolí," uvedl Vladislav Tocauer

"Já naboso chodím pět, šest let, je to příjemné, ten kontakt se zemí, člověk si tu přírodu vychutnává všemi pěti smysly, právě i tím hmatem," říká David Mrhač.

Bosování doporučují i odborníci. Obuv totiž chodidla sice chrání, ale mnohdy také deformuje. Navíc v dnešních vedrech může být v botách až padesát stupňů a mikroorganismy v nich tak doslova bují.
 

ana / P. Svoboda, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz