Zpravodajství

Zoo Praha: Sloní samec Mekong se stává pánem stáda

Zoo Praha: Sloní samec Mekong se stává pánem stáda
Zdroj: ZOO Ústí nad Labem

Sloní samec Mekong se v Zoo Praha úspěšně připojil k samicím. Proces jeho začleňování do stáda bude pokračovat i v následujících dnech. Pozoruhodné situace můžete sledovat také prostřednictvím internetového přenosu na TN.cz.

„První okamžiky Mekonga mezi slonicemi byly mimořádně zajímavé. Seznamování provázelo troubení, pobíhání a vše, co k podobné situaci u slonů patří. Dnes je situace mnohem klidnější, avšak pozorovatelům se stále nabízí pozoruhodná podívaná,“ říká kurátor chovu savců Pavel Brandl.

K začlenění samce do skupiny se chovatelé rozhodli kvůli  nastartování reprodukčního cyklu mladých srílanských slonic.

Mekong se podle Brandla plynule zapojil do stáda tvořeného Donnou, Tonyou, Sitou a srílanskými Tamarou a Janitou. Ačkoli první den věnoval pozornost pouze jim, nyní se již oddává i svým běžným denním činnostem.

Zdroj: Zoo Praha

„Když se některá ze samic v průběhu krmení přiblíží v nevhodnou chvíli, neváhá ji odstrčit. První den se přitom nezajímal takřka o nic jiného než o nové spolubydlící,“ dodává Brandl.

Zajímavý je především vývoj vztahů mezi Mekongem a mladými samicemi. Zatímco Janita okamžitě ukázala, že ví, jak se v jeho přítomnosti chovat, u Tonyi můžeme pozorovat určitou nezkušenost.

Mekong se bude zatím dle možností ve skupině střídat s Gulab a Shanti. Shanti byla z přítomnosti samce během prvního spojení nesvá, a tak ji spolu s Gulab chovatelé kvůli klidu ve skupině oddělili. Budou jim však nabízet možnost opět se připojit k celé skupině.

Dění v Údolí slonů mohou zájemci sledovat také na internetu. Přímý přenos naleznou na adrese www.tn.cz/udolislonu.
 

Zoo Praha
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz