Zpravodajství

NOVÁ HROZBA NA FACEBOOKU: Z jeho šéfa udělal šaška, naboural se mu do profilu

NOVÁ HROZBA NA FACEBOOKU: Z jeho šéfa udělal šaška, naboural se mu do profilu
Zdroj: isifa.com / Facebook

Mladík zjistil chybu na Facebooku, kvůli které je možné obejít nastavení soukromí a čmárat na zeď lidí, které vůbec nemáte mezi přáteli. Když ho Facebook ignoroval, začal psát vzkazy rovnou na profil Marka Zuckerberga.

Palestinský IT odborník Khalil Shreateh zjistil, že chyba na Facebooku umožňuje, aby kdokoliv napsal vzkaz na zeď libovolného uživatele této sociální sítě, přestože ho nemá v přátelích. Našel totiž způsob, jak obejít nastavení soukromí. Snažil se na to Facebook upozornit oficiální cestou, jenže ten ho odbyl s tím, že o žádnou chybu nejde.
 

Když nereagovali ani poté, co se Khalil demonstrativně naboural do profilu kamarádky zakladatele Sarah Goodinové, napsal vzkaz přímo na zeď Marka Zuckerberga. Pak teprve začala společnost jednat.
 

"Omlouvám se, že narušuju vaše soukromí," napsal Khalil ve vzkazu, který už Zuckerberg kdoví proč smazal. "Ale už jsem vyčerpal všechny ostatní možnosti... Po všech těch upozorněních týmu Facebooku...," pokračoval mladík.

Související obsah

Na to už Facebook kupodivu reagoval. Během několika minut ho ze společnosti kontaktovali, jak se dostal na osobní stránku jejich šéfa, a pak hrdě hlásili, že už chybu odstranili.

Zdroj: facebook.com


Khalilovi sice za upozornění na chybu poděkovali, ale odmítají mu vyplatit odměnu 500 dolarů, tedy asi 10 tisíc korun za to, že ji odhalil.


 

Facebook tuto sumu při tom nabízí každému hackerovi, který na sociální síti narazí na nějaký problém. Khalil prý ale na chybu upozornil "nevhodným způsobem". Proti tomu řada lidí protestuje s tím, že hackerovi odměna právem náleží.
 

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Nejsi závislá na Facebooku?
Seznamovat se na internetu - ano, či ne?
Cítím tě na mém těle... Jsou SEXUÁLNÍ hrátky po facebooku nevěra?

Kerndlová jen zírá: Alicia Keys si ji dala na Facebook!
Pošahanec Leo Beránek: Narozeniny oslavil perverznostmi na Facebooku. Podívejte se!

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz