Zpravodajství

Chlapec, kterému šílená teta vydloubla BULVY, dostane umělé OČI!

Chlapec, kterému šílená teta vydloubla BULVY, dostane umělé OČI!
Zdroj: isifa.com

Ten příběh zasáhl všechny citlivé lidi na celém světě. Šestiletému čínskému chlapci jménem Kuo Pin vydloubla oči šílená teta. Chlapec má nyní naději, že dostane tzv. bionické oko. Co uvidí?

Šestiletý Kuo Pin nikdy nezpomene na den 24. srpna. Tehdy mu šílená teta na dětském hřišti v provincii Šan-si vydloubla bulvy. Co ji k tomu vedlo, se už nikdy zjistit nepodaří. Podle rodiny měla psychické problémy. Po otřesném činu spáchala sebevraždu.
 

Malý chlapec stále nechápe, co se stalo a neumí si představit, že už nikdy neuvidí svět takový, jaký ho miloval. Slabou náplast na bolest mu nyní nabídl hongkongský lékař Dennis Lam. Chce mu nechat implantovat tzv. bionické oko.
 

Člověk sice nevidí dokonale, ale dokáže rozeznat alespoň předměty a postavy. Vidí je sice v mlze, ale dokáže se alespoň lehce orientovat v prostoru.
 

Portál reflex.cz popisuje, že zařízení se skládá z malé kamery, již má pacient připevněnou na brýlích. Ta posílá signál do miniaturního počítače. Tam se signál zpracuje a bezdrátově je vyslán do miniaturní destičky obsahující elektrody, které dráždí nervové buňky napojené na oční nerv.

ČTĚTE TAKÉ:

KTERÉ LIDSKÉ ORGÁNY jdou v Česku nejvíce na dračku a jaké tolik nepotřebujeme?

Děti mají častěji poruchy očí! Je to kvůli počítačům a tabletům?
Bacha! Tímhle si skutečně kazíš oči
Jak se holí oči břitvou? To budete valit bulvy!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz