Zpravodajství

Topná sezona začala o týden dříve než loni! SEZNAM MĚST, kde už vytápějí

Topná sezona začala o týden dříve než loni! SEZNAM MĚST, kde už vytápějí
Zdroj: Mediafax

Některé teplárny na západě Čech zahájily vytápění bytů. Topná sezona podle Teplárenského sdružení naplno odstartuje v pondělí, tedy o týden dřív než loni.

Do Česka vtrhly srážky a ochlazení. V řadě měst proto zahájili vytápění (Liberec, Jablonec n. Nisou, Most, Litvínov, Plzeň, Františkovy Lázně, ale i Pardubice a Hradec Králové nebo Děčín a Jílové).
 

Na víkend sice meteorologové předpovídají mírné oteplení, ale po něm se má opět ochladit, a tak se k prvním teplárnám přidají i další z teplejších nebo níže položených oblastí České republiky. Topná sezóna tedy naplno odstartuje pravděpodobně v pondělí 16. září, tedy o týden dříve než vloni.
 

"Za posledních 10 let byla v porovnání s letošním rokem vyšší spotřeba tepla pouze v roce 2006, který byl zatím nejchladnějším rokem 21. století. V porovnání s roky 2010 až 2012 byla letos spotřeba tepla za necelých prvních devět měsíců roku o 10 až 15 % vyšší,“ řekl Martin Hájek, ředitel výkonného pracoviště Teplárenského sdružení České republiky.
 

Zahájení topné sezóny však nemusí být definitivní. Pokud následně dojde k výraznému oteplení, jsou teplárny připraveny podle vyhlášky opět vytápění přerušit. K takovému oteplení dochází zejména s nástupem první části babího léta (tzv. svatováclavského) po 22. září, kdy průměrné denní teploty pravidelně stoupají nad 13 °C.
 

vrl, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz