Zpravodajství

Malá Leontýnka trpí vzácnou vývojovou vadou. Pomoci jí můžete i vy!

Malá Leontýnka trpí vzácnou vývojovou vadou. Pomoci jí můžete i vy!
Zdroj: TV Nova

Teprve patnáctiměsíční holčička z Třebíče od narození trpí vzácnou vrozenou vývojovou vadou cév, kterou má podle všeho jako jediná v Česku. Holčička má navíc velké problémy s dýcháním, kvůli tomu musí dýchat přes trubici v krku. Pomoci jí můžete i vy, čtenáři portálu TN.cz.

Ve svých 15 měsících si Leontýnka protrpěla víc než většina dospělých. Má za sebou několik náročných operací, v nemocnici strávila přes půl roku a přežila jen díky přístrojům. Může za to vzácná vývojová vada cév, takzvaný MCM syndrom.


Malé Leušce roste rychleji pravá polovina těla. Patrné je to hlavně na nohou a tvářích. "Ta část je víc prokrvená a pak víc roste," vysvětluje matka holčičky Jitka Mácová. "Kdykoliv zapláče, tak modrá a dusí se, tak musím být pořád u ní," dodává.
 

Související obsah


Podobný syndrom jako Leuška u nás v Česku nemá žádné jiné dítě. Celkově jím ve světě trpí asi 130 lidí. Holčičku z Třebíče navíc trápí obrovské problémy s dýcháním. Do krku má zavedenou trubici, maminka jí musí každou chvíli odsávat hleny.


I tak je ale maminka ráda, že už má dcerku konečně doma. Problémem jsou ale peníze. Malá bojovnice totiž potřebuje speciální pomůcky: kočárek, sedačku a odsávačku hlenů, což dohromady vyjde na desítky tisíc korun. A na to rodina nemá prostředky.


Pomoci holčičce a její rodině ale můžete i vy. Podpořit je můžete libovolnou částkou na účet 1443093183/0800, nebo je kontaktovat na telefonním čísle 777 008 367 či e-mailové adrese [email protected].

S přispěním D. Pika, tn.cz / zdg

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz