Zpravodajství

Další zátah protikorupční policie: Jde po lidech z ostravského magistrátu!

Další zátah protikorupční policie: Jde po lidech z ostravského magistrátu!
2013-08-21_Pocatky_ukazka_1_1 |

Protikorupční policie spustila v Ostravě a v Praze rozsáhlou operaci kvůli vyšetřování podezřelých veřejných zakázek. Policisté zabavili mimo jiné písemné dokumenty a také počítač náměstkyni ostravského primátora Simoně Piperkové.

Protikorupční policie prošetřuje podezřelé zakázky ostravského magistrátu a městských organizací. Kriminalisté dnes zasahovali na několika místech na Ostravsku a v Praze. Uvedl to portál iDnes.cz, kterému informace o zátahu potvrdilo Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Údajně policisté zabavili kromě dokumentů třeba i počítač náměstkyně ostravského primátora Simony Piperkové (ČSSD).
 

"Policisté navštívili přes 20 míst na Ostravsku a v Praze. Všude se uskutečnily prohlídky domovních i nebytových prostor," řekl iDnes.cz dozorující vrchní státní zástupce Vít Koupil. Policisté podle něj sbírali důkazy kvůli podezření na řadu trestných činů. "Jde zejména o tři zločiny: zneužití pravomoci úřední osoby a sjednávání výhody při veřejných zakázkách, pletichy při veřejných zakázkách a dále sjednávání výhody při veřejných zakázkách," uvedl Koupil.
 

Případnou škodu, počet podezřelých nebo zakázky, o které se policie zajímá, zatím státní zástupce neupřesnil. "Vše je teprve v počáteční fázi prověřování. Nikdo zatím nebyl obviněn," oznámil.
 

Mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská dnes ČTK potvrdila, že policisté byli na magistrátu. "Byli u náměstkyně Simony Piperkové, která jim poskytla maximální součinnost. Zajímali se o veřejné zakázky z jejího resortu, do kterého patří zdravotnictví a kultura. Poskytla jim dokumenty, které po ní požadovali," uvedla Vojkovská.
 

Související obsah


Podle iDnes.cz policisté prověřují například investice v Městské nemocnici Ostrava či rekonstrukci Kulturního domu Poklad v Ostravě-Porubě. Nasvědčují tomu prý místa, kde zátah policie provedla, i informace náměstkyně ostravského primátora Piperkové, do jejíž kanceláře detektivové také zamířili. "Žádali informace k veřejným zakázkám v městské nemocnici a kulturním domě. Odnesli si papírové dokumenty i můj počítač," uvedla.

Piperková ale popřela, že by věděla o jakýchkoli manipulacích se zmíněnými veřejnými zakázkami. "Město totiž není jejich zadavatelem, poskytuje pouze dotace. Zadavateli jsou přímo městské organizace," řekla iDnes.cz.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz