Zpravodajství

Ušetříte až tisíce korun! ČEZ oznámil největší zlevnění elektřiny v historii!

Dobrou zprávou si pro většinu Čechů nachystal energetický gigant ČEZ. Ten totiž ohlásil historicky nejvyšší pokles cen elektřiny. Někteří lidé tak ušetří až několik tisíc korun ročně. Například cena kilowatthodiny elektřiny v produktové řadě ČEZ FIX klesne až o 20 procent a zákazníci ji mohou začít využívat ihned.

Od 1. ledna příštího roku pak ČEZ také sníží o 15 procent cenu kilowatthodiny silové elektřiny u nejrozšířenější produktové řady Comfort. Podobně ale zlevní i další produkty.Silová elektřina tvoří asi 45 procent výsledné ceny, zbytek připadá na regulované složky jako poplatek za distribuci nebo příspěvek na obnovitelné zdroje energie.

Lidé tak na základě své spotřeby ušetří několik set až několik tisíc korun ročně. Celkově pak ČEZ odhaduje, že zákazníkům zůstane v peněženkách navíc 1,5 miliardy korun.

"Nové ceny elektřiny oznamujeme dříve než je zvykem. Chceme zákazníky ujistit, že mohou počítat s výraznou úsporou při odběru elektřiny od ČEZ Prodej. Nový ČEZ FIX se slevou 20 % navíc umožňuje začít šetřit ihned,“ uvedl generální ředitel ČEZ Daniel Beneš. Zákazníci by také měli nově k některým tarifům získat bezplatnou službu ČEZ Asistent. Ceníky ostatních produktových řad společnost teprve připravuje. Jejich finální podobu by měla oznámit na konci listopadu.

Zároveň však společnost mírně zvyšuje stálé měsíční platby u produktové řady Comfort, a to z 50 na 60 korun. U ČEZ FIX zůstává pak zůstane poplatek v původní výši 50 korun.

Jedním z hlavních důvodů poklesu ceny je například meziroční pokles cen silové elektřiny na energetické burze. Pro produktové řady ČEZ FIX také může společnost nakupovat za výhodnější ceny na delší období. Svou roli hraje i kurz koruny.


Bude levněji

Nemusí jít přitom o poslední zlevnění, které zákazníci výrazně pocítí. Do ceny regulovaných složek se totiž promítne i příspěvek na obnovitelné zdroje energie. Ten ještě musí stanovit nezávislý regulátor. Hovoří se však až o desetiprocentním poklesu cen regulovaných složek.

Skupina ČEZ je největším dodavatelem elektřiny a největším alternativním dodavatelem plynu. Celkový počet zákazníků přesahuje 2,5 milionu.

KALKULAČKA ELEKTŘINY A PLYNU

ČTĚTE TAKÉ

Překvapil vás vysoký účet za elektřinu? Máme přehled, KTERÝ DODAVATEL "MLŽÍ" o cenách

tn.cz / mrk

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz