Zpravodajství

Sprostá Julie nastolila zajímavou otázku: KDY MÁM PRÁVO V METRU SEDĚT?

Sprostá Julie nastolila zajímavou otázku: KDY MÁM PRÁVO V METRU SEDĚT?
Zdroj: TN.cz

Agresivní Julča, kterou "proslavilo" video z pražského metra, nebohým cestujícím jasně dala najevo, že "má právo sedět". Je to ale vážně pravda? A má právo také na lidi sprostě řvát a mlátit je? A když už jsme u toho, má vůbec takový člověk právo bydlet?

Šílená Julča se stala internetovým fenoménem. Video, ve kterém sprostě nadává lidem v metru a po jedné ženě dokonce plivne, se přes noc stalo doslova hitem. Kromě spršky nadávek zasypala šokované cestující také argumentem, že "má právo sedět". Jak to ale s těmi jejími právy opravdu je?

Související obsah


MÁM PRÁVO SEDĚT?

Znamená označení jízdenky v pražském metru automaticky i právo na sezení? Pokud je volné místo, pochopitelně ano. A pokud volné není a my sedět musíme třeba ze zdravotních důvodů, můžeme sedícího spolucestujícího slušně požádat o uvolnění. To ale rozhodně není případ Julči, které byl proti srsti kufr položený na jedné ze sedaček. Přitom se jen stačilo chovat slušně a Julča by místa k sezení dosáhla i bez popularity, o kterou určitě nestála. Na druhé straně je pochopitelné, že sedačky v MHD jsou určeny pro lidi, nikoliv pro kufry.

MÁM PRÁVO ŘVÁT?

Ano, Julča, stejně jako kdokoliv jiný, má určitě právo "řvát". Třeba někde na poli. Zasypat ale cizí lidi nadávkami, a k tomu úplně bezdůvodně, to je jiný šálek. Hrubé urážky, nadávky a vyhrožování totiž mohou být důvodem k žalobě, neboť může jít o porušení práva na čest a důstojnost.
 

Související obsah


MÁM PRÁVO BYDLET?

Jistě, Julča právo bydlet dozajista má. Ale posuďte sami, zda má také právo na to, aby své sousedy terorizovala a dělala jim ze života peklo. Agresivní žena z metra je prý totiž slovně napadá, chodí po zahradě i po ulici nahá a co víc, vyhrožuje malým dětem! Toto děsivé soužití musejí sousedé snášet prý už léta.


MÁM PRÁVO MLÁTIT REPORTÉRY?

Tady je odpověď jasná. Nikdo nemá právo jen tak rozdávat facky a pěsti ostatním, natož po nich ještě plivat. Právo sice zná termín "nutná obrana", která odvrací hrozící nebo trvající útok ze strany jiného člověka. To ovšem není případ Julči, protože ji nikdo slovně ani fyzicky nenapadal. Všechno si způsobila sama.

ČTĚTE TAKÉ:

Minulost baby z metra: Spala se slavnými celebritami! Máme vyjádření

Šílená baba z metra odůvodňuje svůj útok: Okradli mě a dostala jsem pěstí do ksichtu!

Má revizor právo vás CHYTIT ZA LÍMEC? Co si k vám vůbec může dovolit?

Landovský se kvůli šílené Julii z metra pohádal s dcerou: Vyse* si oko, řval na ni

tn.cz / zdg
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz