Zpravodajství

VÍME PRVNÍ: To snad není možné! Egypťané Petra Kramného podvedli!

Nad dalším osudem Petra Kramného, který je už dva měsíce v Egyptě kvůli dosud nevyjasněné smrti jeho manželky a dcerky, visí otazník. Egypťané totiž vycouvali z klíčové schůzky s českými diplomaty, která měla přinést další posun v případu.

Schůzka mezi zástupci egyptské prokuratury a českými diplomaty se měla na základě předběžné domluvy uskutečnit tento týden. Jenže je už středa a egyptská strana jednání vůbec nepotvrdila. Zdá se proto, že na schůzku minimálně tento týden vůbec nedojde, což pro Petra Kramného rozhodně není dobrá zpráva a cítí se podvedený.
 

Související obsah


Proč schůzka nebude? Odpověď je jednoduchá. Zítra by se setkání patrně nestihlo a v pátek se v zemi na Nilu vše zastaví, protože je den tradičních muslimských modliteb. Egypťané tak Kramného svým laxním přístupem podrazili, protože právě schůzka mezi Čechy a Egypťany mohla v jeho případu znamenat průlom. Mohl se totiž mimo jiné dozvědět, zda už se konečně dostane domů.
 

"Já jsem včera mluvila s paní konzulkou, která říkala, že se nadále čeká na to, až nám nejvyšší prokuratura, respektive tamní pracovník, tu schůzku potvrdí. Ta schůzka vyžaduje ještě potvrzení té druhé strany, ale potvrzena stále není," řekla TN.cz mluvčí ministerstva zahraničí Johana Grohová. "V tomto týdnu už moc času není, vzhledem k pátku, kdy je volno," dodala.
 

Související obsah


"Skutečně jsme odkázáni na to, jakým způsobem k tomu místní úřady přistupují, protože ten případ se stal v Egyptě a je nutné pak počítat s tím, že když k něčemu takovému dojde, tak ty jednotlivé elementy podléhají egyptské jurisdikci. My se samozřejmě můžeme dotazovat a vytvářet a vyvíjet nátlak, ale máme svázané ruce. Není opravdu žádná právní 'vyšší moc', kterou bychom mohli uplatnit," vysvětlila Grohová.

Poslechněte si, co redakci TN.cz řekla mluvčí ministerstva zahraničí. Situace je nevyzpytatelná:


 

Jisté je tak jen to, že pokud se schůzka vůbec kdy uskuteční, bude to v Káhiře v sídle nejvyšší prokuratury. Mluvčí české diplomacie přitom už v pondělí upozornila, že plánované jednání může být zrušeno či odloženo. Přitom právě káhirská prokuratura je v případu tragického úmrtí Moniky a Klárky Kramných primárním zdrojem informací.
 

Související obsah


Diplomaté si setkání vyžádali už minulý týden, protože vyšetřovatelé poskytli české straně k případu jen kusé a poměrně nejasné informace. Češi chtějí získat nové podrobnosti z vyšetřování a udělat si tak lepší představu o tom, co se nyní s Kramným v Egyptě děje a co ho ještě čeká.
 

O SITUACI V EGYPTĚ DISKUTUJTE ZDE!
 

Případem Petra Kramného se za českou stranu v Egyptě intenzivně zabývá především konzulka z velvyslanectví v Káhiře. Právě ta má českou stranu na schůzce zastupovat. Kromě dalších podrobností z vyšetřování se chtěla zajímat také o to, zda vyšetřovatelé Kramnému prodlouží lhůtu, po kterou nesmí ze země na Nilu odcestovat. Dosud totiž nebyl z ničeho obviněn, policie si jeho přítomnost vyžádala kvůli vyšetřování.

ČTĚTE TAKÉ:

Mohla se Monika a Klárka otrávit v moři? Podívejte se, jaká nebezpečí skrývá

Ochránce Džambulky Macura se pouští do Kramného: Je to tyran!

Poprava podnikatele: Z vraždy je obviněn Dejdarův švagr!

tn.cz / zdg
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz