Zpravodajství

JE LIBO ŘIDIČÁK? Na Jindřichohradecku to šlo i bez absolvování výuky!

Čtveřice podvodníků umožnila v několika desítkách případů, zájemcům o řidičský průkaz, vykonání závěrečných zkoušek. Ke zkouškám byli zájemci připuštěni i přesto, že neabsolvovali žádnou výuku v autoškole.

"Nejméně od ledna do konce září tohoto roku čtyři pachatelé spolupracovali na sofistikované trestné činnosti, kterou odhalili Jindřichohradečtí kriminalisté. Jedním z pachatelů je také zkušební komisař jednoho z městských úřadu Jindřichohradeckého okresu, dále tlumočník do jazyka německého, majitel autoškoly a zprostředkovatel potencionálních uchazečů," uvedla policejní mluvčí Hana Millerová.

Čtyřlístek podvodníků společně po předchozí vzájemné dohodě, v řádech desítek případů, zajišťovali žadatelům o řidičské průkazy bezproblémový výkon závěrečných zkoušek. Zkoušky z odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel zařizovali i přesto, že nebyla zajištěna předchozí výuka, ani výcvik v autoškole, která přesto výuku osob vykazovala.

Kriminalisté na případu pracovali více než půl roku, a to za úzké spolupráce s vedením městského úřadu. Policisté po zadržení všech aktérů provedli domovní prohlídky, při těch nalezli potřebné důkazy.

"Učitele autoškoly obvinil vyšetřovatel z účastenství na zločinu zneužití pravomoci úřední osoby ve formě pomoci a přečinu přijetí úplatku. Tlumočníka obvinil z účastenství na zločinu zneužití pravomoci úřední osoby ve formě pomoci. Posledního pachatele, který zajišťoval či zprostředkovával potencionální zájemce, obvinil vyšetřovatel z účastenství na zločinu přijetí úplatku ve formě pomoci," dodala mluvčí.

V průběhu dne má soudce rozhodnout o uvalení vazby na tři ze čtyř zadržených.

tn.cz / jap

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz