Zpravodajství

Donšajni ozářili pražské Rudolfinum. Podívejte se, kdo všechno přišel

Největší filmová událost roku! Už zítra přichází do českých kin dlouho očekávaný film režiséra Jiřího Menzela Donšajni. Při té příležitosti dnes večer probíhá slavnostní premiéra za účasti mnoha osobností ze světa kultury i šoubyznysu. Podívejte se, jak to dnes v pražském Rudolfinu vypadá.

Jelikož koproducentem filmu Donšajni je TV Nova, nechybí v Rudolfinu ani generální ředitel TV Nova Jan Andruško. "Donšajnům přeji skvělou a úspěšnou premiéru a spoustu diváků. Skvělých herců je ve snímku řada. Těším se například na Libuši Šafránkou a naši kolegyni Emmu Smetanu," uvedl Jan Andruško.


"Jsem rád, že konečně představím Donšajny českým divákům," řekl TV Nova režisér snímku Jiří Menzel. A jak to tedy bylo s jeho příletem? Zažil hotové drama. "S manželkou jsme se zapovídali a letadlo z Amsterodamu do Prahy nám uletělo. Naštěstí jsme chytili jiné," řekl Menzel.

A samozřejmě nechyběly i hvězdy filmu - Jan Hartl, Libuše Šafránková či Martin Huba. "Pracovali jsme v tak překrásném prostředí, panovala tak krásná atmosféra, takže se těším na premiéru jak v Česku, tak na Slovensku," uvedl pro TV Nova herec Martin Huba.

Podívejte se na rozhovor s Martinem Hubou:

"Šanci hrát v Donšajnech jsem brala jako nabídku, která se neodmítá," řekla před slavnostní premiérou filmu herečka Libuše Šafránková.

"Myslím, že ve filmu mám asi nejmenší roli a prakticky jsem v něm nepromluvil, " smál se herec Arnošt Goldflam. "Martinu Hubovi jsem v rámci role uštědřil asi osmnáct facek, takže takhle já jsem se ve filmu vyznamenal," dodal herec.

Mezi dalšími osobnostmi, které si slavnostní uvedení Donšajnů do kin nenechaly ujít, byla i Dana Morávková, Josef Abrhám, Petra Černocká, Ljuba Krbová, Halina Pawlowská, Lucie Benešová s manželem Tomášem Matonohou, Sandra Nováková, Václav Neckář, modelka Taťána Kuchařová, moderátorka Petra Svoboda nebo herec ze seriálu Gympl s (r)učením omezeným Václav Kopta.

Co popřáli Donšajnům například Miloš Forman či Woody Allen?


 

Donšajni byli s nadšením přijati na světové premiéře v Montrealu, kde byla všechna představení vyprodána. Stejný zájem byl i o pražskou slavnostní premiéru, které se zúčastnil i režisér Jiří Menzel. Ten dokonce na slavnostní večer spěchal rovnou z New Yorku, kde byl film představen v Českém národní domě.
 

Tady si můžete pustit trailer filmu Donšajni:

NEPŘEHLÉDNĚTE:

MÓDNÍ ANKETA: Které krásce to na premiéře Donšajnů slušelo nejvíce?

Menzelová zářila na premiéře svého manžela v šatech za desítky tisíc!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz