Američtí vyšetřovatelé zveřejnili záběry z útoku v sídle velitelství námořnictva ve Washingtonu, při kterém Aaron Alexis zastřelil 12 lidí. Po několikahodinové akci ho pak zneškodnilo speciální komando...
Aaron Alexis (34) v pondělí 16. září krátce před půl devátou ráno vjel hlavní branou do velitelství námořnictva. Dovnitř se s batohem přes rameno dostal bez problémů. Jako dodavatel počítačových technologií měl totiž propustku.
Poté, co se dostal dovnitř, vytáhl brokovnici a začal bezhlavě střílet. Vyděšení zaměstnanci se rozutekli a schovali, kdekoliv to jen bylo možné. Útočník běhal po chodbách a střílel po všem, co se pohnulo. Nakonec ho členové speciálního komanda zastřelili.
Alexis žil v představě, že ho někdo ovládá prostřednictvím nízkofrekvenčních rádiových vln. Na svou pušku si vyryl nápisy "Konec trápení", "Raději z téhle cesty" a "Moje nízkofrekvenční zbraň". Také si zapsal tuto větu: "Poslední tři měsíce mě ovlivňovaly nízkofrekvenční vlny. Ty mě k činu dohnaly.
Útok nebyl podle vyšetřovatelů zaměřený na nikoho konkrétního a Alexis ho podnikl sám. FBI má z akce hodiny nahrávek průmyslových kamer, zveřejnila ale jen 30 vteřin. Všechno ostatní je prý příliš drsné...
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz