Zpravodajství

Malou Míšu (6) trápí NEZNÁMÁ NEMOC a nemůže se hýbat! Víme, jak jí pomůžete

Záhadnou nemocí, kterou zatím nedokázal pojmenovat žádný český lékař, trpí od narození šestiletá Míša Zahradníková z Třebechovic pod Orebem. Je upoutaná na invalidní vozík, má ochablé svaly a celá se třese. Diagnóza připomíná dětskou mozkovou obrnu, ale nejrůznější vyšetření ani nejmodernější přístroje ji neprokázaly.

Neposlouchají ji nohy ani ruce, vlastně ji neposlouchá celé tělo. Nikdy se nepostavila, protože její svaly jsou příliš ochablé. Kvůli tomu se i Míša celá třese a špatně mluví. "Nám zbývá jenom věřit, že to bude lepší a nebude to horší," řekl otec Míši Pavel Zahradník.
 

Jenže čeští lékaři po sérii testů nezjistili vůbec nic. Nemoc pouze připomíná dětskou mozkovou obrnu, ale ani ta se na přístrojích neukázala.

Chcete malé míše pomoci? Návod, jak na to, najdete zde!
 

"Absolvovala kompletní neurologické vyšetření, magnetickou rezonanci mozku a míchy, genetické vyšetření," tvrdí dětská neuroložka Marika Talábová. Ani rodiče si nevzpomínají na nic, co by jejich dítěti mohlo ublížit.
 

Související obsah


"Těhotenství proběhlo v pořádku, porod proběhl v pořádku, do tří měsíců Míši jsme nic nepozorovali," řekla maminka Míši Petra Zahradníková. Holčička potřebuje hlavně intenzivní rehabilitaci, která ale stojí sto tisíc ročně. Lidé proto pro ni sbírají víčka.
 

"Já bych strašně chtěl poděkovat všem, co víčka nosí a sbírají. Mě překvapuje, kolik lidí se do sbírky zapojilo," děkuje Míšin otec. "Mě nikdo nezaměstná, protože potřebuju pečovat o Míšu, takže zkrácený úvazek je těžké sehnat," tvrdí maminka Míši. Podle odborníků se bude mozek malé Míši ještě několik let vyvíjet. Rodina věří, že jí současná medicína nakonec pomůže.
 

Související obsah


"Doufáme že se najde ještě něco, co by se ještě mohlo vyšetřit, co by se mohlo zjistit, co jí je," dodává matka holčičky. "Vzhledem k tomu, že tu diagnózu nevíme, tak se špatně odhaduje vývoj," říká lékařka.

Rodinu možná také čeká stěhování. Bytový dům, ve kterém bydlí, není bezbariérový a s vozíkem se Míša doma sotva otočí.

ČTĚTE TAKÉ:

Nemoci, které děsí lékaře. Podívejte se na medicínské horory!

Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz