Zpravodajství

UŠETŘETE TISÍCE KORUN ZA PLYN: Návod jak změnit dodavatele plynu

UŠETŘETE TISÍCE KORUN ZA PLYN: Návod jak změnit dodavatele plynu

Platíte velkou sumu za plyn? Víte, že si můžete změnit bezplatně dodavatele a tak ušetřit tisíce ročně? Změna dodavatele plynu je jednoduchá. Podívejte se na mapu průměrných cen plynu před změnou a po změně dodavatele.

Změna dodavatele plynu je možná úplně pro každého. Nezáleží na tom, zda li odběratel plynu bydlí v bytě nebo rodinném domě. Změna je naprosto jednoduchá a probíhá ve dvou fázích. Nejdříve ukončíte smlouvu se stávajícím dodavatelem a poté podepíšete smlouvu s dodavatelem novým. Pokud si nevíte rady, krok za krokem vás provede dodavatel plynu nebo užitečné asistenční služby, jednou z nich je i Finanční rádce.
 

Například změnou dodavatele plynu výrazně ročně ušetří ve Zlínském kraji, za plyn v bytě tak ušetří téměř 4 tisíce, v rodinném domě pak ušetří skoro 7 tisíc. Podobně jsou na tom lidé v Ústeckém kraje nebo Vysočině.
 

A jak změna dodavatele vlastně probíhá?

Samotné vyřízení výpovědi podle zákona nesmí trvat déle než deset pracovních dnů. Pak musíte tři měsíce počkat, to je totiž výpovědní lhůta stávajícího dodavatele. Pokud tedy chcete ušetřit za plyn již v této topné sezóně, je ten pravý čas změnu provést.
 

Změna dodavatele plynu je ze zákona bezplatná, některé firmy ale mají aktivační poplatky. Je tedy třeba si řádně přečíst smlouvu.
 

Pokud nejste spokojeni se službami dodavatele můžete ho snadno změnit. Měnit ho můžete kolikrát chcete a to jednou za půl roku.
 

Pokud si chcete vypočítat sumu, kterou můžete ušetřit, navštivte stránky FINANČNÍHO RÁDCE TN.cz a vypočtěte si ji v kalkulačce.
 

Info

Topná sezónan je tu. Změnou dodavatele plynu můžete ročně ušetřit tisíce korun

Spočítat úsporu

ČTĚTE TAKÉ:

Mzdy máme nízké, ale za plyn a elektřinu PLATÍME VÍCE než Francouzi!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz