Zpravodajství

Jak na podzimní nachlazení? Zkuste HOMEOPATIKA!

Rýmy a kašle přišly letos kvůli ochlazení dříve než v minulých letech. Někteří onemocnění léčí medikamenty, někdo raději volí domácí léčbu a někteří zase poslouchají babské rady. Oblíbenou metodou, která se v poslední době rozmáhá, je léčba homeopatiky.

Homeopatie je léčebná metoda používaná v alternativní medicíně. Je založená na zkoumání pacienta a jeho symptomů jako celku, kterého potom jako celek i léčí. Používá vysoce ředěné látky. V přípravku se tedy nevyskytuje ani jedna molekula účinné látky.
 

Při léčbě akutních rýmy, kašle nebo chřipky by se měla úleva dostavit do hodiny, nejpozději do tří hodin od prvního podání homeopatika. Jestliže se do té doby stav pacienta výrazně nezlepší, je třeba případ znovu zvážit a případně použít jiný přípravek.
 

Související obsah


"Homeopatie je o léčení podle více příznaků. Ty mezi sebou souvisí. Například v klasické medicíně známe jen dva druhy rýmy, řídkou a hustou. Z homeopatického hlediska je jich neskutečně mnoho, proto musíme pozorovat příznaky. Třeba rýma řídká, která způsobuje odření pod nosem, tak mu homeopat nabídne lék, který mu klasická medicína nemůže dát, protože je z arzénu. V homeopatii je to tak naředěné, že už to není toxické," tvrdí lékař Tomáš Karhan.
 

"Četl jsem si jeden průzkum o Českcýh rodinách a způsobu léčby. Podle ní 72 % Čechů homeopatii zná a ten počet se stále zvyšuje. Lidé si uvědomují, že je to medicína netoxická, proto ji nesmírně doporučuji," dodává lékař.

ČTĚTE TAKÉ:

Jak se vyhnout chřipce? 17 způsobů, o kterých jsi dosud nevěděla
Nechte přírodu, ať vám pomůže
Nachlazení, anebo chřipka? Jak rozlišíte příznaky
Co pít při chřipce a nachlazení?

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz