Zpravodajství

V jazycích jsme mizerní. Zmizí z televize dabing?

V jazycích jsme mizerní. Zmizí z televize dabing?
Zdroj: isifa.com

Pokud dojde na angličtinu, jsou na tom Češi nejhůř z celé Evropské unie. A protože nejde nahnat půl národa na jazykové kurzy, hledají odborníci jiné způsoby, jak angličtinu lidem natlouct do hlav.

A zdá se, že jeden našli - nejen ministr školství Dalibor Štys je toho názoru, že Česká televize by měla omezit dabing a hrát víc pořadů v originále. Píše to MF DNES.


Prý i půlhodina denně dělá se schopností porozumět a mít lepší přízvuk zázraky. Studenti proto apelují na Českou televizi, aby víc vysílala v původním znění s titulky.


Ministerstvo školství naopak zkusí prosadit víc dětských pořadů v angličtině.Česká televize se ovšem dušuje, že sama od sebe kupuje pořady, které mají nejmenší naučit základy cizího jazyka. A ve vysílání se prý objeví už brzy.


Omezování dabingu se pochopitelně nezamlouvá hercům, pro které jsou ve hře vysoké příjmy. Výhrady má například Zlata Adamovská, která si mysí, že starší lidé se cizí jazyk už stejně nenaučí.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz