Zpravodajství

HOROROVÁ VRAŽDA V PRAZE: U Vltavy už našli nohy, zadek, ruku a možná i hlavu!

Už pátý kus lidského těla objevili dnes odpoledne policisté při pátrání kolem Vltavy nedaleko Barrandovského mostu. Zatímco před polednem objevili ruku kolem půl třetí našli nohu. Je to již pátá část těla neznámého člověka, kterou policisté našli na břehu i ve vodě poblíž Smíchova a Barrandovského mostu.

Hrůzné nálezy začaly ve středu objevením nohy u veslařského klubu u Strakonické ulice. Ve čtvrtek po poledni plaval na hladině lidský trup a navečer objevil cvičený pes pytel s lidskými ostatky. Dnes následoval nález ruky a teď už i nohy.

"Po 14. hodině policisté objevili část dolní končetiny v rozmezí 300 metrů od předchozích nálezů," řekla policejní mluvčí Hana Jeřábková.

Policisté podle mluvčí pátrají dál. Lidské tělo vlastně skládají už od středy. "Celé včerejší odpoledne propátrávali policisté široké okolí. Speciálně vycvičený služební pes pak v podvečerních hodinách objevil podezřelý igelitový pytel, který se nacházel na břehu řeky, v prostoru mezi prvním a druhým nálezem. Když detektivové pytel otevřeli, zjistili, že obsahuje další část lidského těla," řekla policejní mluvčí Hana Jeřábková.
 

Od pátečního rána policisté pátrají znovu. "Krátce před polednem objevili další část lidského těla. Horní končetina se nacházela nedaleko Barrandovského mostu na levém břehu řeky naproti kempu Kotva," vysvětlila mluvčí.
 


 

Jakou část rozčtvrceného člověka obsahoval pytel, nechtějí kriminalisté zatím prozradit. "S ohledem na probíhající vyšetřování to nemůžeme specifikovat," dodala mluvčí. Takže není vyloučeno, že v něm byla třeba hlava.

Zdroj: tn.cz/ google Maps

Všech pět nálezů budou zkoumat specialisté na genetiku, antropologii a také patologové. "V pátrání v okolí nálezů budou kriminalisté pokračovat, a to zejména ve spolupráci s poříčním oddělením, speciální pořádkovou jednotkou a také policejními psovody," ukončila Jeřábková.

Zatím není známá totožnost člověka, kterého vrah rozřezal, aby se snadněji těla zbavil. Po té i po pachateli policisté pátrají.

Související obsah

Podívejte se na reportáž o nálezu části lidské nohy ve Vltavě:
 


Podle informací TV Nova by tyto dva nálezy lidských ostatků mohly souviset s případem ze Záhornic na Nymbursku. Tam začátkem října policisté objevili pod podlahou stodoly dvě zabetonovaná těla muže a ženy. Podle všeho byli oba popraveni zastřelením. Těla mohla být podle policistů ve stodole ukryta i pět let. Informace o nich policisté zřejmě nezískali náhodně, ale rozpracováním staršího případu. Více o nálezu těl v Záhornicích se dozvíte v tomto článku: Poprava! Stodola na Nymbursku vydala dvě zabalená mrtvá těla! Kdo to je?

, tn.cz/luk

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz