Zpravodajství

DRSNÉ SOUSEDSKÉ SPORY: Muž zastřelil sousedovi psa, protože honil kočku

Vytáhl zbraň a zastřelil psa, který útočil na jeho kočku. Takový případ teď vyšetřují policisté na Českobudějovicku. Konflikt mezi sousedy se odehrál v chatové oblasti nedaleko Kamenného újezdu.

Dva sousedé z chatové oblasti Rančák na Českobudějovicku se dostali po konfliktu poté, co jeden z nich venčil psy, ti ale byli na volno a začali honit kočku. Přestože se je snažil majitel přivolat, psi ho neposlechli.

Kočka se mezitím snažila před psy schovat na strom. Do toho se ale vložil její majitel, který vytáhl svoji legálně drženou zbraň a jednoho ze psů střelil přímo do srdce. I přes okamžitou pomoc veterináře se psa už nepodařilo zachránit. Celý případ už řeší policie. Jak se ale zdá, problémy se zákonem budou mít zřejmě oba dva aktéři konfliktu.

"Byl porušen zákon o zbraních a střelivu, neboť byla použita střelná zbraň v místě, kde je to naprosto nepřípustné, ale zároveň porušil i obecně závaznou vyhlášku majitel psů tím, že je nechal běhat na volno," říká mluvčí policie Jiří Matzner. Policie ještě nikoho neobvinila, zatím vše prověřuje.

ČTĚTE TAKÉ:

Střelba na udělování hudebních cen! Můžou za to Young Jeezy a Rick Ross

Střelba v domě Justina Biebera: Může za to dvanáctiletý chlapec

Michaela Klárová, tn.cz / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz