Zpravodajství

DĚTSKÉ ZRŮDY: Spolužačky šikanovaly dívku (12), ta spáchala SEBEVRAŽDU

DĚTSKÉ ZRŮDY: Spolužačky šikanovaly dívku (12), ta spáchala SEBEVRAŽDU
Rebecca Ann Sedwick Zdroj: Facebook official

Mlaďounká Rebecca Sedwick byla obyčejné děvče, která chtěla mít kamarádky. Místo toho se stala obětí odporné šikany, která trvala více než rok a půl. Ubohá Rebecca to nakonec neunesla a spáchala sebevraždu.

Dívka si sáhla na život kvůli kyberšikaně. Hlavně kvůli tomu, že ji na sociální síti říkali jak je "hnusná a blbá", nadávali jí a neustále ji psali, ať se konečně zabije. Těsně předtím, než spáchala sebevraždu si změnila své jméno na sociální síti z Rebbeca Anna Sedwick na "That Dead Girl", tedy "Ta mrtvá holka".
 

Související obsah


Rebbeca se kvůli depresím začala se sebepoškozováním. Byla dokonce hospitalizována v nemocnici, protože se sama pořezala na rukou a nohou.
 

Ve škole a na internetu byla šikanována více než 15 dívkami. Mailem a na sociální síť ji přicházely zprávy jako: " Nejsi na dvanáctku nějaká tlustá?", "Kolik potřebuješ prášku na spaní aby si chcípla?", "Vezmi si žiletky a podřízni se."
 

Zdroj: Facebook official

 
Naposledy byla dívka viděna svoji matkou, která ji mávala, když šlo děvče ke školnímu autobusu. Do školy však nedorazila a ani domů nepřišla. Policisté ji našli mrtvou v nedaleké opuštěné cementárně.
 

Muži zákona teď obvinili dvě dívky (12,14) z "kyberstalkingu", tedy nebezpečného pronásledování přes SMS zprávy, emaily či sociální sítě. Uvedl to server huffingtonpost.com.

Související obsah


Co je to kyberšikana?


Je to druh šikany, který využívá elektronické prostředky, jako jsou mobilní telefony, e-maily, internet, blogy a podobně. Řada jejích projevů může spadat do oblasti kriminálních činů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz