V boj o život se změnil útěk 82leté ženy z domu v Holicích na Pardubicku. Důvodem byla hádka s manželem. Pět hodin po paní Mileně pátrali příbuzní, sousedé i policisté. Vyčerpanou a silně podchlazenou ji pak našel až vrtulník s termovizí.
V nemocnici strávila jednu noc a teď už je doma. S manželem se prý usmířili a už mu prý nikam neuteče. Policisté však stařenku objevili skutečně na pokraji sil, byla podchlazená, plazila se po kolenou a téměř nekomunikovala. "Snažila jsem se po kolenou někam doplazit a pak jsem slyšela lítat vrtulník a viděla krásný světlo – jako sluníčko. Říkala jsem si, to snad není možný, to už je nějakej konec," popsala moment své záchrany paní Milena. "Za pomocí kolegů jsem ji vzal na záda a asi 200 metrů ji nesl k autu. To bylo vyhřátý, tak jsme ji dali do tepla a pak předali lékařům," říká poilcista petr Růžek.
Kromě sousedů se do pátrání zapojili i příbuzní a sousedé a nakonec paní Milenu vrtulník s termovizí objevil v lesíku asi 800 metrů od jejího domu. Ona sama dnes reportérovi TV Nova řekla, že tam chtěla přečkat noc a druhý den ráno pokračovat dál v cestě.
Byla prý zoufalá, ta hádka s manželem ji hodně sebrala a neviděla jiné východisko, než z domu utéct.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz