Zpravodajství

ZMĚNA ČASU: Hodina k dobru má svoje nevýhody! Co nám hrozí?

ZMĚNA ČASU: Hodina k dobru má svoje nevýhody! Co nám hrozí?
Zdroj: Thinkstockphotos

Ačkoli jsme si v neděli mohli pospat o hodinu déle díky přechodu času z letního na zimní, posun času s námi může pěkně zamávat. Jak může být tato změna nebezpečná a co nám hrozí?

Noci se změnou času prodloužily a dříve se začíná stmívat. O hodinu déle spíme, o tu samou dobu však i déle pracujeme. Lékaři však varují, že z tohoto důvodu nám hrozí deprese a únava, píše web tvnoviny.sk.

Je dokonce vědecky prokázané, že změnou času z letního na zimní narůstá počet sebevražd. Procenta pak hovoří o tom, že se týkají více mužů než žen.

Jak web uvádí, lidem chybí slunce. Měli bychom se naučit víc relaxovat a během pracovní doby najít alespoň 30 minut na rozptýlení nebo odpočinek, tvrdí psychologové.

A stačí málo! Poslech hudby, dobré jídlo nebo procházka parkem. Důležité je také zařadit do svého jídelníčku více vitamínu C a hořčíku.

ČTĚTE TAKÉ:

Angličance je téměř 30 let, ale lidé si ji pletou s puberťačkou! Za vše může to, co má k jídlu

Spánek, sex i sport vás mohou „zabít“. Víte proč? 

ana, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz